12 Aralık 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ziyaretlere devam
15 Nisan 2011 Cuma 14:06

Ziyaretlere devam

Akça, devlet ve hükümet yetkililerine nezaket ziyaretlerini sürdürüyor

Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça, devlet ve hükümet yetkililerine nezaket ziyaretlerini sürdürüyor. Akça bu çerçevede, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı’nı ziyaret etti…Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Ali Çetin Amcaoğlu, “KKTC’nin tek hamisi olan” Türkiye ile iyi ve sağlıklı ilişkilerin gündemde bulunmasının kaçınılmaz olduğunu söyledi. Amcaoğlu, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Büyükelçi Akça’ya yeni görevinde başarı diledi.
 

“Akça ülke gerçeklerini çok iyi biliyor”


Amcaoğlu, Akça’nın bu ülkenin gerçeklerini bilen, halkı çok iyi tanıyan bir büyükelçi olduğunu ve bundan sonra çok daha sıkı bir işbirliği içerisinde sorunların çözümüne ciddi anlamda çareler bulabileceklerine inandığını söyledi.


Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Amcaoğlu, Büyükelçi’nin görevi itibarıyla bundan önce ülkeyi ve ülke insanını tanımasından mutlu olduğunu ifade ederek, bunun büyük bir şans olduğunu, Anavatan - Yavruvatan ilişkilerinin en üst düzeyde devam etmesi açısından herkesin üzerine düşen görevi yerine getirmek gibi bir sorumluluğu bulunduğunu kaydetti.


“KKTC’nin tek hamisi olan” Türkiye ile iyi ve sağlıklı ilişkilerin gündemde olmasının kaçınılmaz olduğunu ve bunun kendilerinin asli görevlerinin en önemlilerinden biri olduğunu kaydeden Amcaoğlu, Türkiye Cumhuriyeti yetkililerine şükranlarını sunarak, verdikleri hizmetlerden dolayı teşekkür etti, işbirliğinin en iyi şekilde sürdürülebilmesi adına üzerlerine düşen görevi layıkıyla yerine getireceklerini söyledi.
 

 

“Yakın işbirliği içinde çalışacağız”


Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça ise, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Ali Çetin Amcaoğlu’nun da göreve yeni başladığına işaret ederek, ikisinin de göreve yeni başlaması dolayısıyla bu ziyaretin hem hayırlı olsun hem de nezaket ziyareti olduğunu belirtti.


Akça, tarım konularıyla ilgili olarak iki ülke arasında gerek teknik, gerek sosyal, gerekse mali anlamda her zaman yakın işbirliği olduğunu belirterek, bu alanın buradaki görevlerinin başında gelen bir konu olduğunu söyledi.


Büyükelçi, Bakan Amcaoğlu ile çok yakın işbirliği içinde çalışacaklarına inandığını ifade ederek, bakana “hayırlı olsun” dileğinde bulundu.


Büyükelçi Halil İbrahim Akça, ziyaretleri çerçevesinde Bayındırlıık ve Ulaştırma Bakanı Hamza Ersan Saner’i de ziyaret etti.


 

“İşbirliğimiz Sürecek”

Bakan Saner, görüşmede yaptığı konuşmada Halil İbrahim Akça ile TC Yardım Heyeti Başkanlığı döneminde birlikte çalışmaktan ve yeni görevinde de işbirliği yapacak olmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.Akça’nın emek verdiği KKTC’yi çok iyi bilen bir kişi olduğunu ifade eden Saner, KKTC’yi daha iyi bir noktaya taşımak için işbirliğini sürdüreceklerini kaydetti. Saner Akça’ya güvenlerinin tam olduğunu belirtti ve yeni görevinde başarılar diledi.


Halil İbrahim Akça ise Büyükelçilik görevine yeni başlamasından dolayı Hamza Ersan Saner’e nezaket ziyaretinde bulunduğunu söyledi.Akça’dan , Çavuşoğlu’na Nezaket Ziyareti

Büyükelçi Halil İbrahim Akça, günün son ziyaretini İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu’na yaptı.


İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu görüşmede yaptığı konuşmada Anavatan Türkiye’den alınan destekler sayesinde KKTC’yi daha iyi bir noktaya taşıyacaklarına olan inancını ifade etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ