20 Ekim 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Zararımızı kim karşılayacak?”
25 Ocak 2012 Çarşamba 10:09

“Zararımızı kim karşılayacak?”

Günlerce hiç elektrik alamayan bölgeye bağlı 4 köyden esnaf ve vatandaş isyan edip Haberdar aracılığıyla yetkililere seslendi:

Ayşe BULUT - KARPAZ

 

Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası (El-Sen)’in 6 gündür özelleştirme yasa tasarısına karşı sürdürdüğü eylemin sonlanması yönünde adım atılırken Karpaz’da günlerdir elektrik alamayan dört köyün esnafı ve halkı isyan etti.

 

Karpaz’da pazar gününden beri hiç elektrik enerjisi alamayan Ziyamet, Kumyalı, Gelincik ve Balalan köylerinden analaşma yapılmadan önce Haberdar’a konuşan bölge esnafı donmuş gıdaların tamamen bozulduğunu ve zarar ettiğini anlatırken, vatandaş da günlerdir soğuktan donduklarını dile getirdi.

 

ESNAF VE VATANDAŞ NE DEDİ?

 

Turan Nurçin:

“Esnaf olarak elektrik kurumu Kıb-Tek’ten şikayetçiyiz. Yapılan bu davranış ve tutumla halkı cezalandırıyorlar. Biz onların arkasındaydık ama artık değiliz. Buzdolaplarında tavuklar ve gıdalar bozuldu, atacağız. Yapılanlar çok yanlış. Şırnak’taymış gibi yaşıyoruz, ancak oradakilerin durumu bizden daha da iyi. Ağlanacak halimize gülüyoruz. 5-6 milyarlık zarar ziyanımız oldu. Jeneratörümüz yok, ödünç alıp idare etmeye çalışıyoruz.”

 

 

Ergün Sönmez:

“Pazar gününden beridir hiç elektrik alamıyoruz. Esnaf olarak zararımız diz boyu. Zararımızı kim karşılayacak. Hükümetle, sendika oturup anlaşma yapmalı. Arada vatandaşlar ve esnaf eziliyor. Milyarlarca zararımız var. Hak aramalarına bir şey demiyoruz ama vatandaşların da mağdur edilmemesi lazım.”

 

 

Sertan Yeşiloğlu:

“Günlerdir elektrik yok, perişan olduk. Pazardan beri elektrik enerjisi yok. Daha önce yine sorun yaşandı ama son üç gündür hiç elektrik verilmemesi çok mağdur olduk. 3-4 milyarlık zararımız oldu. Hem pastane hem de restoran işi yapıyoruz ama zarar ediyoruz. Bu sorunun bir an önce çözülmesi lazım.”

 

 

Zeynel Erciyas:

“Dört günden beridir üç köyde hiç elektrik yok. Perişan olduk. Deepfreezde yemeklik gıdalarımız bozuldu. Artık bir an önce önlem alınması lazım. Çalışma yapılıp bu sorunun çözülmesi şart.”

 

 

Güngör Avcil:

“Evde 90-100 tavuk, dükkânda da tüm gıdalar bozuldu, atacağız. Günlerdir elektrik verilmiyor. Perişan olduk. Mağduriyetimiz bir an önce giderilmeli. Jeneratör almak zorunda kaldık, ama bir yere kadar. Sorun bir an önce çözülmeli.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ