17 Ekim 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Zafer ve şehitler anıldı
27 Nisan 2011 Çarşamba 15:53

Zafer ve şehitler anıldı

GKK, Çanakkale zaferi ve şehitleri anısına oratorya sahneledi...

Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı (GKK), Çanakkale Muharebesi Kara Harekatı’nın 96’ıncı yıldönümü çerçevesinde “Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Oratoryosu” sahneledi.
GKK Bandosu ile Bayrak Radyo Televizyon Kurumu (BRTK) işbirliğinde gerçekleşen etkinlik, dün Girne Amerikan Üniversitesi Spektrum Hall Konge Merkezi’nde yer aldı.
 

Gecede, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ile şehitler anısına saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu, günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Topçu Alay Komutanlığı Efeler ekibi gösteri sundu, oratoryo sahnelendi.
 

Gecede günün anlam ve önemini belirten konuşmayı GKK Tümgeneral Mehmet Daysal yaparken, Bando Kıdemli Üstçavuş Muharrem Özdemir de “Şehitlerimiz ve Şehitlik” üzerine konuşma gerçekleştirdi.
 

 

Ayakta alkışlandı

 

Konuşmaların ardından Bando Yüzbaşı Şef Hüsetin Karaca yönetimindeki Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Bandosu, “Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Oratoryosu” nu sahneledi.
Büyük beğeni toplayan oratoryo, geceye katılanlar tarafından ayakta alkışlandı.

 Daysal: Çanakkale milli duyguları pekiştridi


GKK Tümgeneral Mehmet Daysal gecede yaptığı konuşmada, “Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Oratoryosu”nun Çanakkale Muharebeleri Kara Harekatının 96’ıncı yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde şehitlere şükran, gazilere ise minnet duygularını sunmak için gerçekleştirildiğini kaydetti.
 

Her yıl 24-25 Nisan tarihlerinde Gelibolu Yarımadası’nda Çanakkale Muharebeleri Kara Harekatı’nın yıldönümü nedeniyle büyük anma törenleri düzenlendiğini ifade eden Tümgeneral Daysal, “Bana göre bu törenlere yoğun katılımın en büyük nedeni Çanakkale’nin, bu savaşa katılan birçok ülke mensubu için millet olma bilincinin temellerinin atıldığı, milli duyguların pekiştiği ve geliştiği bir yer olmasıdır” dedi.

 

 

Özdemir: Özgürlük uğruna tüm varlığını feda edebiliriz
 

Bando kıdemli Üst çavuş Muharrem Özdemir de, gecede şehitler ve şehitlik üzerine bir konuşma gerçekleştirdi. Çanakkale zaferinin, Türk milletinin bağımsızlık ve özgürlüğü uğruna maddi ve manevi tüm varlığını feda edebileceğini tarihe altın harflerle yazdırdığı bir destan olduğunu ifade eden Özdemir, Çanakkale yanında Kıbrıs Türk halkının bağımsız ve hür yaşaması için canlarını feda eden aziz şehitlerin her zaman minnet ve şükranla anılacağını kaydetti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ