17 Ekim 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yüzlerce Extacy!
01 Mayıs 2011 Pazar 13:17

Yüzlerce Extacy!

Düzenlenen operasyonda 8 yüz 78 adet Extacy ele geçirildi!

Adem KAVAZ

 

Akıncılar’da Narkotik ekiplerince düzenlenen operasyonda toplam 878 adet extacy hap ve yaklaşık 90 gram ağırlığında extacy hapların eritilerek yapıştırılmasından oluşan hamur ele geçirdi. Meseleyle ilgisi olduğuna inanılan ve tespit edilen zanlılar, Seçkin Akyer, Faruk Arbak ve Ramazan Alaca dün Lefkoşa Kaza Mahkemesine çıkarılarak, aleyhlerinde üçer gün tutukluluk emri alındı.

 

 

Polis ihbar üzerine harekete geçti

 

Polis mahkemede verdiği yeminli şahadette, 29 Nisan 2011 tarihinde ekiplerin, zanlı Seçkin Ayker’in şahsına ait araçla diğer zanlı Faruk Aybark ile birlikte Akıncılar’a doğru seyrettiklerinin tespit edildiğini söyledi. Polis, Akıncılar Polis Karakolundan da gerekli desteği alarak saat 17.30 sularında zanlıları araç içinde yakaladıklarını ifade etti.

 

 

Haplar aracın yanında bulundu

 

Polis , zanlıların yaklnnmasının ardından Faruk Arbak’ın pantolonunda sakladığı iki ayrı paket halindeki 878 adet extacy hapları, aracın yanına attığını söyledi. Zanlıların üzerinde ve araçta yapılan aramada herhangi bir madde tespit edilemediğini anlatan polis, aracın yanında yapılan aramada ise zanlı Arbak’ın attığı hapların bulanarak emare olarak alındığını ve zanlı Akyer ve Arbak’ın tutuklandığını belirtti.Polis, mesele ile ilgili yapılan soruşturmada zanlı Akyer ve Arbak’ın söz konusu hapları zanlı Ramazan Alaca’dan bin adet olarak aldıklarını söylediklerini kaydetti. Polis, bu gelişmenin üzerine Alaca’nı da tutukladıklarını belirtti.

 

 

Garajda 90 gram uyuşturucu

 

Zanlı Arbak’ın bin adet haptan ezilenlerek hamura dönüştürülen kısımını ikametgahının yanında bulunan garaj içerisine saklamış olduğunu belirten polis, yaklaşık 90 gram ağırlığındaki uyuşturucu olduğuna inanılan maddenin de bulunarak el konulduğunu söyledi.

 

 

Aranan şahıslar var

 

Tahkikatın yeni başladığını, zanlı Arbak ve Alaca’nın meseleyle ilgili gönüllü ifade verdiğini söyleyen polis, her iki zanlının da suçunu kabul ettiğini dile getirdi. Meseleyle ilgili aranan şahıslar ve kayıp emareler olduğunu ifade eden polis, her üç zanlının da üçer gün süreyle poliste tutuklu kalmasını talep etti.

 

 

Sessiz kaldılar

 

Yargıç Musa Avcıoğlu, huzurunda görüşülen davada, İddia makamı adına Savcı Ahmet Varol ve zanlılar hazır bulundu. Zanlılara mahkeme tarafından söz hakkı verildi ancak sessiz kalmayı tercih ettiler. Yargıç Avcıoğlu, tahkikatın yeni başladığını ve ciddi bir mesele olduğuna bulgu yaparak, her üç zanlının da üçer gün süreyle poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ