16 Kasım 2018 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Yüreğini Kapan Gelsin”
11 Mayıs 2011 Çarşamba 11:25

“Yüreğini Kapan Gelsin”

Ortopedik Özürlüler Derneği tarafından Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun, himayesinde düzenlenen 1. Özürlüler Şöleni başladı.

“Yüreğini Kapan Gelsin” sloganıyla Mehmet Reis Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi Bahçesi’nde yer alan şölenin açılışına Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi ve milletvekilleri de katıldı.


Dün saat 12.00’de açılışı gerçekleşen ve 20.00’ye kadar devam edecek şölende Ali Dede Tiyatro Gösterisi yapıldı, Phi grubu sahne aldı, 15.15’te Arda Gündüz, 16.45’te Berkay ve Tolga, 17.15’te Öldüren Şampanya ve 18.45’te de Grup S.O.S sahne aldı.
Şölende yiyecek-içecek stantları ve ucuz satış reyonları da açık bulunduÇelik: Uluslararası seviyeye yaymak istiyoruz
Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği Başkanı Mustafa Çelik açılışta yaptığı konuşmada bu yıl birincisi düzenlenen Özürlüler Şöleni’nde neler yapılabileceğini görmek ve gelecek yıllarda şöleni bir haftaya ve uluslararası seviyeye yaymak istediklerini söyledi.
Tekerlekli sandalye basketbol takımını takip edenlerin KKTC’de başlayıp, Türkiye’ye açıldığını ve ardından uluslararası turnuvalarda yer aldığını gördüğünü belirten Çelik, Özürlüler Şöleni’ni de uluslararası bir şölene dönüştürmek istediklerini ifade etti.Eroğlu: Gelecek yıl alana sığmayacaklar
Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu da konuşmasında ilki gerçekleşen şölenin gelecek yıllarda da devam etmesini dileyerek, “Yüreğini Kapan Gelsin” çağrısına kulak verecek ve yüreğini paylaşacak yüzlerce insanın gelecek yıl etkinliğin yapılacağı alana sığmayacağına ve etkinliğin büyümesi için çalışacağına inandığını söyledi.


Mustafa Çelik’in geçirdiği trafik kazasının ardından hem iş hayatında hem de örgütlenme adına güzel işlere imza attığını kaydeden Eroğlu, Ortopedik Özürlüler Derneği’nin de ilerleyerek modern tesislere sahip olduğunu, insanların ilgi ve cömertliğiyle de böylesi şölenlerin gerçekleştirildiğini ifade etti.

“Özürlü olmak hayattan kopmak değil”

Engelliler için çıkarılan yasaların zaman içinde revizyona ihtiyaç duyabileceğini kaydeden Eroğlu, önemli olanın bu yasalar altında insanların toplanması ve birbirine yakınlaşması olduğunu söyledi.
Eroğlu, özürlü olmanın hayattan kopma değil hayata daha da bağlanmayı ve yapabileceklerinin en iyisini yapmaya çalışmayı gerektirdiğini kaydederek, eğitim merkezleri açılması, özürlü olmanın sıkıntıları yerine avantajlarının yaşanmasının sağlanmasının hükümetlerin en büyük görevlerinden olduğunu söyledi.“Her geçen yıl daha da iyiye  gidecek”

Derneğin bu yıl için bir adım attığını, derneğe destek olacakların atacağı adımların büyüklüğünün yapılacak etkinliklerin etkisini daha da artıracağını ifade eden Eroğlu, şölenin her geçen yıl daha da iyiye gideceği yönünde inancını da dile getirdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ