20 Ekim 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yunanistan çocuk oyunlarına siyaset bulaştırdı!
26 Nisan 2011 Salı 10:28

Yunanistan çocuk oyunlarına siyaset bulaştırdı!

Açılış seramonisinde KKTC’nin yer almasını bahane gösteren Yunanistan oyunlardan çekildi

ALİ YÖNEY - KTSD /ANKARA

 

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin evsahipliğinde organize edilen 23 Nisan Dünya Çocuk Oyunları’na Yunanistan’ın siyasi çıkışı damga vurdu.

 

Yunanistan Önceki akşam (Pazar) gerçekleştiren Açılış Seremonisinde KKTC’nin yer almasını gerekçe göstererek yarışmalardan çekildi.

 

Güney Kıbrıs’ın da davetli olduğu ancak katılmadığı Organizasyondan Yunanistan’ın KKTC’yi Bahane ederek çekilmesidiğer ülkeler tarafından “Ülkeleri bir araya getiren böyle bir organizasyonda sporun dostluk ve barış olduğunu unutup olayı siyasi yöne çektiler” şeklinde yorumlandı.

 

Ankara 19 Mayıs Stadı içinde bulunan Naili Moran Atletizm Pisti’nde gerçekleştirilen ilk gün Atletizm yarışlarında erkeklerde Türkiye 44 Puanla birinciliği alırken ikinciliği 38 puanla Macaristan, üçüncülüğü ise 32 puanla Romanya elde etti. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ilk gün yarışlarında 22 puanla beşinci sırada yer aldı.

 

Atlezim kızlarda ise ilk gün yarışları sonunda 38 puanla Sırbistan ve Macaristan birinci ve ikinciliği paylaşırken üçüncülüğü 33 puanla Türkiye elde etti. Atletizm Kızlarda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ise 11 Puanla yedinci sırada yeraldı.

 

Yarışmaların ferdi sıralamasında ise erkekler cirit atmada Şefki Rızalar üçüncülük elde etti.

 

Dünya Çocuk Oyunları Çerçevesinde oırganize edilen Tenis Müsabakaları da yine 19 Mayıs Stadı İçinde bulunan Ankara Tenis Kulübü’nde gerçekleştirildi.

 

Müsabakalarda KKTC adına yarışan tenisçimiz Zeka BAŞEL ilk çıktığı maçta Mısırlı rakibine yenildi. Başel Uzun, çekişmeli ve heyecanlı bir maçta rakibini ilk sette 6-4 yenerken sonraki iki sette rakibine 6-3 ve 6-3 lük sonuçlarla 2-1 mağlup oldu.

 

Tenis antrenörü Yusuf Yönlüer yaptığı açıklamada amaçlarının oyuncuların uluslararası deneyim elde etmek olduğunu belirtti.Yönlüer Yaş ortalaması küçük bir takımla mücadele etmelerinin kendi sporcuları için dezavantaj olduğunu belirterek butür organizasyonlara yılda bir kez katıldıkları için rakiplerinden daha az tecrübeli olduklarını söyledi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ