22 Ekim 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yol kapandı, esnaf bitti!
22 Nisan 2011 Cuma 12:09

Yol kapandı, esnaf bitti!

Yol ve çember yapım çalışmaları nedeniyle 10 gündür yolun trafiğe kapatılması esnafı vurdu...

Hüseyin ÇİÇEK - MAĞUSA

 

Karayolları Dairesi’nin İskele-Ercan anayolunun, İskele ve Karpaz kavşaklarında yaklaşık 10 gündür sürdürdüğü yol ve çember yapımı çalışmaları sonucu çift yönlü yolun trafiğe kapatılması, bölge esnafını zora soktu.

 

Yol ve Çember yapım çalışmaları nedeniyle olumsuz etkilenen bazı esnaf iş yapamadığı için günlerdir dükkan açamıyor. Haberdara şikayette bulunan ensaf, yolun trafiğe kapanmasını işlerini bitme noktasına getirdiğini savunarak, bilgisine başvurdukları yetkililerin ise kendilerine “çalışmalar 1-2 gün içinde bitecek” demesine karşın bir türlü bitmediğinden dert yandı.

 

 

Enver Özelmas (Moderni Trading):

“En azından tek yönlü açılsın”

 

“10 gündür yol iki yönlü olarak kapalı, bu durum işlerimizi çok olumsuz etkiledi, kaç gündür satış yapamıyoruz, bugün bu saate kadar bu kapıdan içeri ilk giren siz oldunuz. Bölgede trafiği ara yollardan sağlamaya calışıyorlar ancka insanlar o yolları bilmiyor, bilenler de işlerine,güçlerine gitmek için o yolları kullanıyorlar, bir an önce yolun en azından tek yönlü olarak açılmasını istiyoruz.”

 

 

 

Mustafa Köse (Cennetoğlu&Son Trading. Ltd):

“İşlerimiz sıfıra düştü”

 

“Yol hiçbir bilgi verilmeden geçen haftadan beri kapalı. İşlerimiz sıfıra düştü, gelen giden yok, yol kapalı olduğu için insanlar gelemiyorlar, müşterilerimizi kaybettik. İl gün çalışmayı yürüten yetkili birine durumu sorduğumda aldığım yanıt, “en geç 2 gün içine biter” oldu. 10 gün oluyor bitmedi, her sorduğumuzda, bize “yarına bitecek” deyip bizi oyalıyorlar, biz 8 çalışanız ve iş olmadığı günü boş geçirmek zorunda kalıyoruz.”

 

 

Mustafa Türeller (Türeller Otomativ):

“Avrupa’daki çalışmaları örnek alsınlar”

 

“10 gündür yol çift yönlü kapalı, umurlarında bile değil, her sorduğumuzda bize “yarın yarın” deyip oyalıyorlar, resmen dalga geçiyorlar. 10 gündür bu yoldan araba geçmiyor, insan geçmiyor, e doğal olarak da iş olmuyor, zaten Karpaz bölgesi olarak mağduruz, birde yolu kapatıyorlar. Gitsinler Avrupa’da yapılan benzer çalışmaları görsünler, en kısa sürede hem de kimseyi mağdur ve rahatsız etmeden benzeri çalışmaları yürütüyorlar, bize saygı bile göstermiyorlar, 2011 yılındayız dükkanlarımıda telefon yok, cep telefonum ile işlerimi yürütmeye çalışıyorum, Faks için ise başka işletmelere gitmek zorunda kalıyoruz.”

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ