21 Ekim 2018 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yok artık dedirten bağımlılıklar!
20 Haziran 2012 Çarşamba 11:21

Yok artık dedirten bağımlılıklar!

Öyle ilginç bağımlılıklar var ki...

Bronzlaşma bağımlılığı Bu bağımlılığa tanoreksiya deniyor. Özellikle son yıllarda artış gösteren bu bağımlılıkta insanlar sürekli solaryuma girmek ya da güneşlenmek istiyor, bununla mutlu oluyor.

 

Arabasına aşık olan adam Herkes arabasını sevebilir, ama bu adam arabasına romantik anlamda "aşık"! Arabasını öpüyor, seviyor, onu okşuyor, arabasını görmeden duramıyor, hatta arabasıyla romantik yemeklere bile çıkıyor!

 

Buz yemek Buz bağımlıları obsesif şekilde buz çiğnemek istiyorlar. Bilimsel araştırmalara göre bu bağımlılığın sebebi kandaki demir eksikliği olabiliyor. B ve C vitamini kullanımı bu bağımlılığı yenmekte yardımcı olabiliyor.

 

Cam yemek Bu adam cam yeme bağımlısı! Özellikle ampuller favorisi...

 

Toprak yemek Genelde ilkel ve ekonomik açıdan çok gelişmemiş ülkelerde görülen bu bağımlılıkta, insanlar durmadan toprak yemek istiyor. Çamur yeme bağımlılığı daha çok kronik psikiyatrik sorunları olan insanlarda görülüyor.

 

Cenaze bağımlılığı 42 yaşındaki Brezilyalı Luis Squarisi'de çok az rastlanan bir bağımlılık var: Cenazeye katılma! Squarisi kasabasında son 20 yıldaki her cenazeye katıldığını ve bu bağımlılığının 1983'de babasının ölümüyle başladığını söylüyor.

 

Diş beyazlatma bağımlılığı Bazı insanlar da diş beyazlatma bağımlılığına yakalanmış durumda. Hatta kafasını dişlerini beyazlatmaya o kadar takmış insanlar var ki, fazla aşındırmadan dişlerine zarar bile verebiliyorlar.

 

Dövme bağımlıları Dövme bağımlıları o kadar ileri gidebiliyorlar ki, göz bebeklerine ve dillerine bile dövme yaptırmak istiyorlar.

 

Estetik bağımlıları Güzelleşmek uğruna yola çıkıp estetik operasyonlara bağımlı hale gelen insanların sayısı günden güne artıyor. Hatta bazıları bunu o kadar abartıyor ki, yüzlerine bakılamaz hale bile geliyorlar.

 

Metal müzik bağımlısı İsveçli bu adam yüksek seste metal müziğe bağımlı. Bulaşıkçı olarak çalıştığı yerde bile yüksek seste metal dinlemesine izin veriliyor.

 

Oyun bağımlıları Bu bağımlılık ölümlere bile yol açıyor. Sadece büyükler değil, 10 yaş altı çocukların bile bu oyunlar yüzünden birbirlerini öldürdükleri vakalar var.Bilgisayar oyunları bağımlılığı olanlar zamanlar gerçek ve oyun arasındaki farkı göremiyor

 

Oyuncak bebek bağımlısı Yaşı kaç olursa olsun fark etmez, bazı kadınlar yanlarında oyuncak bebekleri olmadan duramıyorlar. Resimdeki kadın April Brucker, oyuncak bebeğiyle kendisi arasında seçim yapmasını söyleyen nişanlısından bile ayrılmış!

 

Saç kurutma makinesi bağımlısı Lori Broady adlı kadın, yanında saç kurutma makinesinin düşük voltajdaki sesini duymadan uyuyamıyor. Evde on çocuk büyüdüklerinden dolayı gürültüyü duymamak için çocukluğundan bu yana yastığında saç kurutma makinasıyla uyuyor

 

Emzirme bağımlısı Bu bağımlılığını ilk açıklayan kişi dünyaca ünlü oyuncu Salma Hayek olmuştu. Bebeğini emzirmeden duramayan Hayek, 'Tıpkı bir alkolik gibiyim' yorumunda bulunmuştu.

 

Tuvalet kağıdı bağımlısı Bir de tuvalet kağıdı yemeye bağımlı olanlar var. Genelde günde bir tuvalet kağıdı bitiriyorlar.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ