19 Ekim 2018 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Yoğurdu üfleyerek yiyeceğim”
26 Nisan 2011 Salı 16:31

“Yoğurdu üfleyerek yiyeceğim”

İtiraflarda bulunan Saner; artık 'yoğurdu üfleyeyerek yediği için kesin bir tarih vermeyeceğini söyledi

KKHY Hissedarların paralarını geri aldıkları ile ilgili yazarımız Levent Özadam’ın haberi, KKTC’de Ankara’da ve İstanbul’da büyük yankı uyandırdı.

 

Haberdar Gazetesi’nin manşeti üzerine hareketlenen Ulaştırma Bakanı Ersan Saner, yanına özel sektör temsilcileri adına Ticaret Odası Başkanı Günay Çerkez ile birlikte BRT ekranlarında haberimizin gerçeği yansıtmadığını iddia etti.

 

Bakan Saner bunu yaparken özel sektör temsilcilerinin yatırdıkları paraların faiz geliri getirecek, kendi adlarına olan bir hesaba aktarıldığını da canlı yayında kabul etti. Çerkez ise havayolu yatırımından vazgeçmediklerini ancak ne zaman gerçekleşeceği henüz belli olmayan şirket kurulumunu beklerken, bu süreçte paralarının gelir getirici bir hesapta bulunmasını istediklerini ifade etti.

 

 

Saner: “Sütten ağzım yandı…”

 

Bakan Ersan Saner Kuzey Kıbrıs Havayolları’nın kuruluş çalışmalarının devam ettiğini ve önümüzdeki günlerde Türkiye’deki ortak olan Türk Havayolları ile bir toplantının gerçekleştirileceğini belirtti. Saner, bu toplantı sonrasında durumun daha da netleşeceğini ve bir tarih açıklayabileceklerini söyledi. Saner, tarihle ilgili olarak ise, “Sütten ağzım yandı yoğurdu üfleyerek yerim” şeklinde konuşarak, açıklayacağı tarihin bu sefer bir temenni şeklinde olacağını, kesin tarih vermeyeceğini de söyledi.

 

 

“Paranın güvende olması için…”

 

Özel sektör konsorsiyumuna yakın bir kaynak ise yatırımcıların şirketten vazgeçmediklerini ancak ülkedeki siyasi dengesizlik nedeniyle paranın güvende olmasını istedikleri için Bakanlık adına açılan hesapta değil, temsilci olarak belirledikleri Günay Çerkez ve Ünal Çağıner adına açılan başka bir hesapta bulunmasını istediklerini ifade etti.

 

 

İstanbul’da olağanüstü toplantı

 

Hissedarların paralarını bakanlığı açtığı vadesiz hesapta değil de kendilerine ait vadeli bir hesapta değerlendirmek istemeleri ile ilgili yayınlarımız üzerine Türk Havayolları Yönetimi de hareket geçti ve dün akşam olağanüstü bir toplantı yaptı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ