23 Ekim 2018 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yine kokain!
10 Mayıs 2011 Salı 13:20

Yine kokain!

Otele düzenlenen operasyonda ele geçirilen kokainde yeni gelişme!

Ziya NASİFOĞLU-GİRNE

 

Girne Polis Genel Müdürlüğü’ne bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekiplerinin, Alsancak bölgesinde bir otele düzenlediği operasyonda ele geçirdiği yaklaşık 60 gram kokain hakkında yeni gelişmeler yaşandı.

 

Polis, Ercan Havalimanı’ndan KKTC’ye 2 Mayıs 2011 tarihinde 80 gram olarak ithal edilen kokain olduğu tahmin edilen uyuşturucu maddenin geriye kalanını ararken, zanlı Ramadan Özsütçüoğlu’na ait çelik kasa içerisinde 10 gram daha kokain olduğu iddia edilen madde bulundu.

 

Zanlı Ramadan Özsütçüoğlu çelik kasanın şifresini unutunca, kasayı çilingirci açtı.

 

 

Kasadan 10 gram çıktı

 

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Melek Esendağlı’nın huzuruna çıkarılarak aleyhlerine tahkikat amaçlı üçer gün tutukluluk emri alınan zanlılardan Ramadan Özsütçüoğlu, Reshul Evdil, Mustafa Gürdal ve Hüseyin Gür, dün yeniden mahkemeye çıkarıldı.

 

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis çavuşu Metin Düzener, otel sahibi Ramadan Özsütçüoğlu’nun odasında yapılan aramada yaklaşık 5 gram ağırlığında kokain olduğuna inanılan uyuşturucu madde bulunmasının ardından aynı odada bulunan ve şifresi Ramadan Özsütçüoğlu tarafından unutulan çelik kasanın da çilingir tarafından açıldığını söyledi.

 

 

Ağız cezada yargılanacaklar

 

Polis çavuşu Metin Düzener, çelik kasanın içerisinde 10 gram Kokain olduğuna inanılan madde, bir miktar para ve porselen tabak bulunduğunu anlattı. Zanlıların suçlarını kabul ettiği yönde ifadeler verdiğini dile getiren Düzener, zanlıların Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanacağına işaret etti. Zanlıların kan ve idrar örneklerini devlet kimya laboratuarlarını gönderdiklerini kaydeden Düzener, parmak izi analizlerinin alınması için gerekli emarelerin de toplandığını vurguladı.

 

 

8 gün tutukluluk talep etti

 

Polis çavuşu Düzener, 3 gün içerisinde 15 kişiyi sorguladıklarını ve 9 kişiden ifade aldıklarını belirterek, kayıp olduğuna inanılan emarelerin ve sorgulanması gereken kişilerin olduğuna dikkat çekti.

 

Zanlıların serbest kalırsa kayıp olan emarelere müdahale edebileceğini belirten Düzener, mahkemeden 8 gün daha tutukluluk talep etti. Zanlıların avukatları ise tutukluluk sürelerine itiraz etti.

 

 

Organize suç

 

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Melek Esendağlı da, kokain alma verme ve tasarruflarının çok ciddi bir organize suç olduğuna vurgu yaparak, zanlıların serbest kalırsa soruşturmanın seyrini değiştirebileceğine dikkat çekti. Esendağlı, zanlıların 8 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ