15 Ekim 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yine cezaevinde!
26 Nisan 2011 Salı 15:55

Yine cezaevinde!

Yine sirkat suçu işleyen zanlı Sürget, yine cezaevine gönderildi!

Abbas ELMAS

 

Sirkat suçu işlediği gerekçesiyle 2007 yılında sınırdışı edilen ve 2010 yılının Ağustos ayında ülkeye sahte kimlikle giriş yapan zanlı Hidayet Sürget, Girne’de sirkat suçu işlediği gerekçesiyle dün bir kez daha Lefkoşa Kaza Mahkemesine çıkarılarak davaları görüşülünceye kadar cezaevine gönderildi. Mahkemede olayla ilgili bulguları aktaran polis memuru, zanlının “Sahte belge düzenleme, tedavüle sürme, başkasının kimliğine bürünme, sahtekârlıkla kayıt temini” suçlarından metalder olduğunu söyledi. Polis, zanlının daha önce “mülke tecavüz, sirkat ve gece ev açma” suçlarından 2008 yılında 6 ay hapis cezasına çarptırıldığı ve sınırdışı edildiğine dikkat çekti.

 

Zanlı Hidayet Sürget’in geçen hafta Girne’de yine aynı suçtan yakalandığını belirten polis memuru, zanlının 2010 Ağustos ayında adaya Sedat Bayram adına düzenlenmiş sahte kimlikle giriş yaptığını kaydetti.

 

Zanlı hakkında başlatılan soruşturmaların tamamlandığını belirten polis, zanlının davaları görüşülünceye kadar mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

 

 

Yine cezaevine gönderildi

 

Lefkoşa Kaza Mahkemesinde görüşülen davada Kıdemli Yargıç Fügen Ulutekin, zanlının işlediği suçların ciddiyetine dikkat çekerek, zanlının hakkında getirilen davaların Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüşüleceğini ve bu süre zarfında 2 ayı aşmayacak süre ile merkezi cezaevine hükümsüz tutuklu olarak gönderilmesini emretti.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ