19 Ekim 2018 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yine aynı suçu işledi
23 Nisan 2011 Cumartesi 17:17

Yine aynı suçu işledi

Zanlı Deniz Demir yine uyuşturucudan yakalanıp tutuklandı....

Yurdagül BEYOĞLU

 

Uyuşturucu suçundan 2007 yılında yakalanan ve 2009 yılında üç yıl hapis cezasına çarptırılan Deniz Demir yine aynı suçtan tutuklandı. Yargıç Melek Esendağ’lı tarafından görülen davada iddia makamı adına savcı Özlem Tümer, zanlının savunmasını ise avukat Mehmet Bilimer üstlendi. Polis memuru İbrahim Atabey, meseleyle ilgili olarak verdiği yeminli şahadette, 21 Nisan tarihinde PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nün aldığı bir ihbar üzerine görevli polislerin zanlı ve annesinin ikametgâhlarında arama yaptıklarını kaydetti.

 

 

“Kendim yetiştirdim”

 

Atabey, Yaklaşık bir buçuk saat süren arama sonucu odada bulunan bir cam kavanozda uyuşturucu kalıntıları, uyuşturucu tartmakta kullanılan hassas terazi ve bahçe tellerinin dışındaki boş arazide 50 gram, 800 miligram hintkeneviri olduğuna inanılan madde bulunduğunu söyledi. Atabey, “Konu maddeyi zanlı kendisinin yetiştirdiğini ve 15 gün önce keserek sakladığını itiraf etti, Tahkikat yeni başladı. Alınacak ifadeler, aranan emareler var” dedi. Zanlının serbest kalması halinde aranan emarelere etki edebileceğini belirten tahkikat sorumlusu, Deniz’in 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasını talep etti.

 

 

“O sürede ne yaptınız”

 

Zanlı avukatı Mehmet Bilimer, zanlının tutuklandığı andan itibaren polisin ne gibi çalışmalar yaptığını sordu. “Neler yaptığını kalem kalem açıkla. Hangi işleri yaptın? Bu saatte bunu yaptın, şu saatte şunu yaptım diye?” şeklinde konuşan Bilimer’e Polis memuru Atabey, “parmak izi için gerekli araştırmayı yaptım. Boş arazinin kime ait olduğunu araştırdım, zanlıyı soruşturdum” yanıtını verdi.

 

 

“İşkenceye tabi tutuldu”

 

Zanlı Deniz’in, hücrede polisler tarafından darp edildiği iddiasında bulunan Bilimer, “bu safhada üç günlük tutukluluğa itirazım yok ancak zanlıdan edindiğim bilgiye ve incelememe göre zanlıda darp izi, ekimoks vardır” şeklinde konuştu. Zanlının doktor kontrolünden geçirilmesi ve polislerin işkence konusunda ikaz edilmesi talebinde bulunan Bilimer’e savcı Özlem Tümer itiraz etti.

 

 

“Asla kabul etmiyoruz”

 

“Tüm polisleri zan altında bırakıyorlar. Polisimizin böyle bir şey yaptığını kesinlikle kabul etmiyoruz” diyen Tümer, böyle bir şey varsa tüm polisleri zan altında bırakmak yerine “şu yaptı” demek gerektiğini ifade etti. Zanlı avukatının müvekkilinin vücudundaki darp izini gösterebileceklerini söylemesi üzerine Yargıç Melek Esendağlı zanlının vücudunun kapalı oturumla incelenmesine emir verdi. Saat 14.00’de başlayan kapalı oturumun ardından zanlının üç gün poliste tutuklu kalacağı öğrenildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ