21 Kasım 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yine aynı oyun!
19 Eylül 2013 Perşembe 11:03

Yine aynı oyun!

13 kişiyi katleden saldırganın günde 18 saat 'Call of Duty' oynadığı ve...

Washington'daki donanma üssünde 13 kişiyi katleden saldırganın günde 18 saat 'Call of Duty' oynadığı ve geçen ay kafasında sesler duymaya başladığı ortaya çıktı

Norveç'te 2011 yılında 77 kişiyi öldüren cani Anders Breivik'in savaş oyunu "Call of Duty" oynadığı belirlenmişti. Geçen yıl Connecticut eyaletinde bulunan Sandy Hook ilkokulunu basan ve 28 kişiyi öldüren Adam Lanza da bu oyunun müptelasıydı. ABD'nin Washington kentinde bulunan donanma binasını 3 silahla basarak 12 kişiyi öldüren ve 14 kişiyi de yaralayan Aaron Alexis'in de aynı oyunu oynadığı ortaya çıktı. İngiliz Daily Mirror gazetesinin haberine göre, ordudan sabıkaları yüzünden atılan 34 yaşındaki Alexis'in günde 18 saatini bu oyunun başında geçirdiği açıklandı.

'Sürekli silahla dolaşırdı'

Alexis'in en yakın arkadaşı olan Nutpisit Suthamtewakul, "Son zamanlarda Alexis çok fazla alkol tüketiyordu, ve gününün büyük bir bölümünü savaş oyunlarıyla geçiriyordu. Günde 18 saat Call of Duty veya World of Warcraft oynuyordu" diye konuştu. Arkadaşının oyunun başından yemek için bile kakmadığını dile getiren Suthamtewakul, "Bütün gün ve gece oyun oynayabilirdi. Bence bu katliamı yapmasında da oynadığı oyunlar etkili oldu. Bir keresinde oyunda karşılaştırdığı karakterlerden bahsederken, 'Çalıştığım işyerinde de bunlar gibileri var' demişti" dedi. Alexis'in işlettiği Thai restoranında da bir ara çalıştığını belirten Suthamtewakul, arkadaşının gasp edilmekten korktuğu için sürekli olarak yanında silah taşıdığını, restorana bile silahla geldiği için müşterileri korkuttuğunu dile getirdi. Bu arada 9/11 saldırılarının ardından kurtarma çalışmalarına katılan ve bu yüzden travma sonrası stres hastalığına yakalanan Alexis'in geçen ay gittiği psikiyatra, kafasının içinde sesler duyduğunu söylediği belirlendi.

 

Dünya çapında 100 milyon kişi oynuyor

Ben Chichoski tarafından modern zamana göre kurgulanan ve ilk olarak 2003'te piyasaya sürülen Call of Duty, dünya genelinde 100 milyon kişi tarafından oynanıyor. Son 10 yılda oyunun kullanıcılar tarafından tam 25 milyar saat oynandığı ve bu oyunlar sırasında 32.3 katrilyon kez ateş edildiği açıklandı. Dünyanın en çok oynanan oyunu olan ve şimdiye kadar 100 milyondan fazla kopya satan Call of Duty'nin piyasa değeri ise 1 milyar doların üzerinde.

 

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ