18 Ekim 2018 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yılmadan ürettiler
19 Kasım 2011 Cumartesi 09:26

Yılmadan ürettiler

YDÜ Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi (GSTF) öğretim elemanlarının eserlerinden oluşan sergi dün, Atatürk Kültür ve Kongre Merkezi (AKKM) Sergi Salonun’da açıldı

YDÜ Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre açılış konuşmaların ilkini Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekan Vekili Yrd. Doç. Dr. Erdal Aygenç yaparak konuklara, sergiyi şereflendirdikleri için teşekkür etti.

 

Akyüz: Yılmadık

Fakültenin Kurucu Dekanı Prof. Dr. Uğırcan Akyüz de, fakültenin bu günlere gelmesinde birçok meşakkatli yollardan geçtiklerini belirterek hiçbir zaman güçlüklerden yılmadıklarını ve üniversite yönetiminin de katkı ve desteğiyle bugünlere geldiklerini vurguladı.

 

Bektaş: İzlenmeye değer eserler

YDÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Bektaş ise konuşmasında özetle şunları söyledi: “Bügün Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültemizin 19 öğretim elemanının birbirinden farklı ve gerçekten izlenmeye değer eserilerinden oluşan bu sergiyi açmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz.”

 

“Sanatsal etkinliklere önem veriyoruz”

“Üniversitemiz akademik çalışmalar yanında, her zaman sanatsal etkinliklere de büyük bir önem vermektedir.  Sanıyorum bu sergi bunun en güzel bir göstergesidir. Sergiye eserleriyle katılan başta Gökhan Okur hocamız olmak üzere tüm öğretim elemanlarımızı kutlar, başarılı çalışmalarının devamını dilerim.”

 

28 Kasım’a kadara açık kalacak

Resim, heykel, seramik, fotoğraf, grafik ve takı tasarımı alanlarından eserlerin izlenebileceği sergi, öğretim elemanları Mustafa Salim Aktuğ, Uğurcan Akyüz, Canan Atalay, Erdal Aygenç, Bahar Çıralı, Mehmet Naci Dedeal, Raif Dimililer, Refa Emrali, Erdoğan Ergün,  Evrim Ergün, İsmail Gökçe, Mustafa Hastürk, Derin Şirvan Işıkören, Fatoş Miralay, Gökhan Okur, Hüseyin Özçelik, Nazan Sönmez, Hikmet Uluçam ve Yücel Yazgın’ın çalışmalarından oluşmaktadır. Sergi 28 Kasım Pazartesi günü mesai saati sonuna kadar açık olacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ