19 Kasım 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yıldızları hiç saymadım
03 Nisan 2011 Pazar 19:38

"Yıldızları hiç saymadım"

Oy oranı vermeyi sevmediğini belirten Erdoğan şöyle ekledi:

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin 2023 hedeflerini içeren seçim beyannamesini 15 Nisan'da açıklayacaklarını söyledi. Oy oranı vermeyi sevmediğini belirten Erdoğan, "Yıldızları hiçbir zaman saymadım. Seçim günü ortaya çıkar" dedi.

 

Başbakan Erdoğan, Londra dönüşü uçakta bazı gazete temsilcilerinin sorularını yanıtladı.
Erdoğan, Ergenekon savcısı Zekeriya Öz'ün terfi ettirilip özel yetkilerinin kaldırılmasından sonra gazetelere atılan başlıklardan rahatsız olduğunu dile getirdi.


Erdoğan tepkisini "Hoş değil, üzüntü duyuyorum" sözleriyle dile getirdi.

“Yargıya müdahale söz konusu değil”

"Zekeriya Bey bir görev ifa etti, başsavcı vekilliğine getirildi" diyen Erdoğan, "Yerine de Fikret Seçen Bey geldi. Görev dağılımına bakıyorum, Ergenekon davası Fikret Bey'e bağlı. Farklı şey aramak yanlış. 'Süreç bitecek' demek yanlış. Her gelen bırakılan noktadan devam eder. Yargıya müdahalemiz söz konusu değil" şeklinde konuştu.


Gazeteciler Erdoğan'a Suriye'deki halk isyanını da sordu. Başbakan, yaşananları kaygıyla izlediğini anlattı, Suriye lideri Beşar Esad'ı 1-2 gün içinde tekrar arayacağını söyledi.

“BDP rahatsız”

Erdoğan, "Hükümet değişikliğinden öte olağanüstü hal uygulamasının kaldırılması, siyasi tutukluların serbest bırakılması, yeni anayasa dahil beklentiler vardı. Eğer bu beklentiler olmazsa pazartesi Esad'a söyleriz" dedi.


Kürt sorununa da değinen Erdoğan, Barış ve Demokrasi Partisi'nin çözüm sürecinden rahatsız olduğunu savundu, 10'uncu Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'e yönelttiği bir soruyu da aktardı.


Erdoğan, "Kürt sorununu ilk ben söyledim. Sayın Sezer'in de bulunduğu bir toplantıda 'Benim bu ifadeyi kullanmamdan niye rahatsız oluyorsunuz?' diye sordum. Erbil sürecini gördünüz, ben gittim. Kim rahatsız oldu; BDP. Kendileri sürekli Barzani, Talabani ile mekik dokur gibi görüştüler. Şimdi kestiler, 'Kürt sorununu burada konuş' diyorlar. Kandil ne işe yarar orada? Barış için işaret fişeklerini atalım" diye konuştu. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ