21 Ekim 2018 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yıldırım Festivale hazırlanıyor
22 Haziran 2012 Cuma 15:45

Yıldırım Festivale hazırlanıyor

Yıldırım Karpuz Festivali’nin bu yıl ikincisi düzenleniyor...

 

Yıldırım Karpuz Festivali başlıyor.Ülkemizin doğusunda bulunan ve karpuzu ile meşur olan Yıldırım’da bu yıl ikincisi düzenlenecek olan, Karpuz Festivalinde çeşitli gösteriler ve de konserler yer alacak. Yıldırım Kadınlar Derneği, Yeni Boğaziçi Belediyesi ve Yıldırım Muhtarlığı’nın organizasyonu ile yapılacak olan festival, cumartesi akşam saat 19.00 da  kortej yürüyüşü ile başlayacak.

 

Festival komitesinin açıklaması

Festival komitesi yaptığı açıklamada şunları belirtti:“Hem Yıldırım’ı hem de Yıldırım karpuzunu tanıtmak, için bu etkinlik düzenlenmiştir. Bütün yerleşim yerlerinin böyle tanıtımlara, kültürel etkinliklere ihtiyacı vardır. Bazı köyler bunu başarmışlardır. Bu da gelişme açısından çok faydalı olmuştur. bu nedenle bizlerde bu noktadan esinlenerek yola çıktık ve ikincisini düzenliyoruz.. Yıldırım Karpuz Festivali ilk günü saat 19.00’da kortej yürüyüşüyle başlayacak. Halk dansları gösterileri, dans gruplarının gösterileri, Yeni Boğaziçi Belediyesi Korosu’nun konserinin ardından,  Next day konseri  ile son bulacaktır. ikinci gece ise,kıbrıslı sanatcı İbrahim Şevki konseri yer alacaktır.

En büyük karpuz yetiştiricisi seçilecek

Ayrıca gecede en büyük karpuz yetiştiren üretici seçilecek. Gece boyu yiyecek-içecek stantları, karpuz-hellim-çörek ikramı, karpuz macunu ikramı ve satışı, karpuz süslemesi gibi etkinlikler de olacaktır. Bunun yanında Celyalı olanların kendilerinden, atalarından ve Celya’dan anılar bulacağı Nostaljik Fotoğraf Sergisi de açılacaktır. Tüm Celyalıları, Yıldırımlıları ve halkımızı festivalimize bekliyoruz.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ