16 Aralık 2018 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
YGS kitapçıkları internette
04 Nisan 2011 Pazartesi 15:57

YGS kitapçıkları internette

ÖSYM, YGS kitapçıklarını internetten yayınlıyor

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ali Demir, "YGS sorularının şifreli" olduğu yönündeki iddiaların doğru olmadığını belirterek tüm kitapçıkların internetten incelenebileceğini bildirdi.


Demir, 27 Mart 2011 günü yapılan YGS soru kitapçığındaki şifreleme iddialarına ilişkin ÖSYM'de basın toplantısı düzenledi.


ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ali Demir, 27 Mart 2011 günü yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) soru kitapçığındaki şifreleme iddialarına ilişkin, basına dağıtılan kitapçıklarda şifrelemenin söz konusu olmadığını söyledi. Demir, ayrıca sınavda en yüksek puan alan adayların soru kitapçığı numarasının kamuoyuna duyurularak, incelenmesine olanak sağlayacaklarını bildirdi.
Adayların ve velilerin rahat olmalarını ve sınavdan şüphe etmemelerini isteyen Demir, şunları kaydetti:

"Sınavda hiç bir adayı haksız bir şekilde diğerinin önüne geçirecek herhangi bir uygulama asla oluşmamıştır. Bu nedenle tüm adaylarımızın ve velilerin son derece rahat olmalarını ve gerçekleşmiş olan sınavdan şüphe etmemelerini istiyorum. Basında şifre olarak bahsedilen durum hiçbir adayın soru kitapçığı için geçerli değildir. Bütün soru kitapçıkları internet üzerinden tüm kamuoyuna sunulacaktır. Bizler şimdiye kadar Yürütme Kurulu üyesi olarak şimdiden sonra da Başkan Yardımcıları, Yönetim Kurulu üyeleri olarak altı aydır görev başındayız. Hedefimiz ülkemizin hak ettiği bir ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi oluşturmaktır. Bununla herkesin hak ettiği bir yapı kurmaya çalışıyoruz ve bu doğrultuda gece gündüz yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Sınavda haksızlığa neden olacak her türlü şüpheyi büyük bir titizlikle, büyük bir incelikle inceliyor ve bunu engellemek için tüm tedbirleri hayata geçiriyoruz.” 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ