17 Ekim 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
‘Yeşeren Umutlar’ için…
22 Nisan 2013 Pazartesi 16:28

‘Yeşeren Umutlar’ için…

Semral Öztan Atölyesi öğrencileri Üçüncü Yeşeren Umutlar isimli seramik sergilerini açmak için büyük bir özveri ve dikkat ile çalışmalarını sürdürüyor

Devrim EYYUBİ

 

Başkent Lefkoşa’da bulunan Semral Öztan atölyesi minikleri her yıl gerçekleştirdikleri Yeşeren Umutlar sergisinin üçüncüsünü açmak için son hızla çalışıyor. Minik seramikçiler, atölyede eğitmenleri Semral Öztan ile birlikte çalışmalarına devam ettikleri sırada kapılarını Haberdar Gazetesi’ne açtı.

 

Minik seramik sanatçıları

Yaklaşık 10 yıldır Başkent Lefkoşa da hizmet veren Semral Öztan atölyesi Yeşeren Umutlar adı altında geleneksel olarak düzenledikleri serginin tüm gelirini ise Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfına destek olarak veriyor. Serginin genelinde satışa sunulan tüm eserler ise Semral Öztan’ın altı ve on yaş gurubu olan minik seramik sanatçılarının yaratıcılığından doğan eserlerden oluşuyor.

 

 

Seramik sanatının olumlu etkileri

Semral Öztan, atölyede sadece çocuklarlarla da kalmayıp dileyen her yaş gurubunun seramik ile tanışabilmesi için fırsatlar yarattığını kaydetti.  Öztan, aynı zamanda seramik kurslarının çocuklar üzerindeki olumlu yönlerini de anlattı. Özellikle seramik çamurunun negatif enerjiyi aldığını ve bunu pozitif bir enerjiye çevirdiğine vurgu yaptı. Öztan seramik sanatının aynı zamanda çocukların yaratıcılıklarında büyük roller oynadığını ifade etti. Bunun yanında çocukların küçük yaşlardan itibaren sanat ile iç içe olmasını sağladığını dile getiren Öztan, ileride de bunun olumlu yönlerini gördüklerini belirtti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ