15 Ekim 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yerinden yönetim gündemde
04 Mayıs 2011 Çarşamba 15:56

'Yerinden yönetim' gündemde

Bakan Çavuşoğlu, Belediyeler Birliği'ni kabulünde açıkladı:

Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği kabul eden İçişleri Bakanı Çavuşoğlu, “Belediyeler çok daha aktif bir şekilde insanımızın yanında olabilmekte. Yerinden yönetime çok sıcak bakan bir insanım” dedi…
 

İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Kıbrıs Türk Beleyeler Birliği (KTBB) Yürütme Kurulu Başkanı Mahmut Özçınar ve üyelerini kabul etti.


Nazım Çavuşoğlu, kabulün başında yaptığı konuşmada, yerinden yönetime sıcak bakan bir kişi olduğunu kaydetti.


Ülkenin yapılaşmasında, temizliğinde, kültürel faaliyetlerin yürütülmesinde belediyelerin yerinin yadsınamaz olduğunu söyleyen Çavuşoğlu, “Belediyeler çok daha aktif bir şekilde insanımızın yanında olabilmekte. Yerinden yönetime çok sıcak bakan bir insanım” dedi.
 

Var olan işbirliği devam edecek


Bakanlık ve belediyelerin imkânlarının halkı bulunduğu yerden daha iyi yerlere götürmede muktedir olduğunu belirten Nazım Çavuşoğlu, belediyelerle var olan işbirliğinin daha geniş bir yelpazeye yayılacağını, belediyelerle ilgili alınacak karalarda demokratik bir tavır sergileneceğini vurguladı. Çavuşoğlu, basın çalışanlarının da Dünya Basın Özgürlüğü Günü’nü kutladı.
 


Özçınar: İşbirliğine hazırız


KTBB Yürütme Kurulu Başkanı Mahmut Özçınar ise, Nazım Çavuşoğlu’na yeni görevinde başarılar diledi ve “Ülkemizde yerinden yönetim felsefesini iyi yerleştirmek ve yetki ve sorumluklar çerçevesinde hizmet ağını en iyi şekilde sürdürmek için işbirliğine hazırız” dedi.


Yerinden yönetimin her geçen gün daha çok önem kazandığını belirten Özçınar, “Vatandaşa daha kolay ulaşabilme, daha iyi hizmet edebilme, sorunları daha çabuk çözme noktasında büyük katkısı olacağına inanıyoruz” diye konuştu.

 Kayalp: Koordineli çalışmak zorunlu


Yürütme Kurulu Üyesi Oktay Kayalp ise, insanların yaşam kalitesini yükseltmek için çalıştıklarını, bu noktada belediyeler ile İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanlığının koordineli bir şekilde çalışmasının bir zorunluluk olduğunu söyledi.


Oktay Kayalp, yerel yönetimlerin sıkıntıların çözülmesine yönelik de Bakanlıkla işbirliği yapmaya hazır olduklarını kaydetti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ