19 Kasım 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yeni kabine sonrası UBP’de PATLAMA
10 Nisan 2011 Pazar 23:28

Yeni kabine sonrası UBP’de PATLAMA

8 Milletvekili partiyi olağanüstü kurultaya zorlayacak

* Tepkili 8 UBP Milletvekili dün bir kez daha Girne’deki Pia Bella Hotel’de bir araya gelip birlikte hareket etme ve Olağanüstü Kurultay Takvimi belirlenmeden Meclis oturumlarına ve komite toplantılarına katılama kararı aldılar.

 

Toplantıya katılan revizyona tepkili UBP’li vekiller İlkay Kamil, Ergün Serdaroğlu, Necdet Numan, Türkay Tokel, Ahmet Çaluda, Hasan Taçoy ve Zorlu Töre’nin yanı sıra mazeretleri olduğu için toplantıya gelemeyen ancak telefonla katılan Mehmet Tancer de kararı desteklediği belirtiliyor.

 

Bir tek Haberdar Gazetesi’nin görüntülediği bu toplantıda, tepkili 8 Milletvekili, UBP yönetimi Olağanüstü Kurultay takvimini belirlemeden kesinlikle ne Meclis Genel Kurulu Toplantılarına ne de Komitelere katılmama kararının alındığı ifade ediliyor.

 

Partinin iyiliği için

 

Haberdar Gazetesi’nin konuştuğu gruptan bazı vekiller bu tavrın partinin iyiliği için olduğu söylediler. Hükümetin mevcut yeni kabine ile icraat yapmasının mümkün olmadığını ifade eden bir tepkili vekil, nihai hedefin Olağanüstü genel Kurul olduğunu ve bu hedefe partiyi zorlamak için gerekli her türlü girişimin yapılacağını ifade etti.

 

Tepkili 8 milletvekiline katılacak olan başka UBP Milletvekillerinin olacağını da ifade eden gruptan bir başka milletvekili, duruşlarını sürdürmek noktasında kararlı olduklarını ifade etti.

 

Pazartesi ne olacak?

Pazartesi günü Yasama görevi ile toplanacak olan Meclis Genel Kurulu, 8 milletvekilinin Meclise girmemesiyle ancak Ana muhalefet Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler milletvekillerinin katılımıyla açılabilecek. Haberdar Gazetesi’nin ulaştığı bir CTP’li yetkili ise bu konuda görüş belirtmek istemedi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ