15 Ekim 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yeni eylem kapıda!
28 Nisan 2011 Perşembe 13:06

Yeni eylem kapıda!

Haberdar'a açıklamalarda bulunan sendika başkanı, eylem sinyali verdi!

Adem KAVAZ

 

Eski Kıbrıs Türk Hava Yolları (KTHY) çalışanlarının belirsizliği halen devam ediyor.

 

Dün saat 18.00 sularında son durumu değerlendirmek için KTHY çadırında bir araya gelen çalışanlar, eylem kararı alırken, eylem şekli ve gününün sonraki günlerde açıklanacağı kaydedildi.

 

 

“Sıkıntılar her geçen gün artıyor”

 

Toplantının ardından konuyla ilgili olarak Haberdar Gazetesi’ne açıklamalarda bulunan Hava-Sen Başkanı Buran Atakan, sıkıntılarının her geçen gün arttığını, ilerleyen günlerde şok bir eylem yapma kararı aldıklarını söyledi.

 

 

“Eylemi ilerleyen günlerde açıklayacağız”

 

Gerçekleştirecekleri eylem planıyla ilgili gereken açıklamayı, net olarak ilerleyen günlerde aktaracaklarını belirten Atakan, her şeyin birkaç gün sonra ortaya çıkacağını bir kez daha yineledi.

 

 

“Daha fazla aç kalmak istemiyoruz”

 

Öte yandan zor günler yaşamaya devan ettiklerini belirten eski çalışanlar, “Daha fazla aç kalmak istemiyoruz. Durumumuz ortada. Paramızı gasp ediyorlar ve bir türlü alamıyoruz. Borçlarımız her geçen gün artıyor. Bankalar ödeme yapmamızı istiyorlar. Eğer ödeme yapmazsak yakında bizi mahkemeye verecekler. Bizde ne yapacağımızı artık bilemiyoruz. Yeni havayolu açılacak dediler, olmadı” şeklinde konarak tepkilerini dile getirdiler

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ