16 Aralık 2018 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yeni bir umut doğdu
26 Eylül 2013 Perşembe 11:10

Yeni bir umut doğdu

Tokyo Belediye Başkanı'nın Başbakan Abe, Olimpiyat Komitesi'ni nükleer sızıntı konusunda yanılttı

Tokyo Belediye Başkanı'nın Başbakan Abe'nin IOC'yi nükleer sızıntıyla ilgili yanılttığını açıklamasının ardından İstanbul 2020 için yeni bir ışık doğdu, tartışmalar büyüyor.

"KOMİTE'Yİ KANDIRDI"

Akşam'ın haberine göre, İstanbul'un 2020 Olimpiyatları'na ev sahipliği yapmasına yol açacak çok sürpriz gelişmeler yaşanıyor. Tokyo Belediye Başkanı Inose'nin Japonya Başbakanı Abe'nin Olimpiyat Komitesi'ni yanılttığını açıklayıp, "Fukushima'daki sızıntı kontrol altında değil. Sorunu çözmek için Olimpiyat Komitesi özel bir fon ayırmalı" demesi, IOC çevrelerinde büyük şok etkisine yol açtı.

AKDENİZ'İ DE SONRADAN KAZANMIŞTIK

2020 Olimpiyatları'na ev sahipliği yapmaya hak kazanan Tokyo'nun bu gelişmenin ardındın güvenirliği sorgulanmaya başlandı. Hukukçular da Japonya Başbakanı Şinzo Abe'nin Buenos Aires'te yalan söylediğinin ortaya çıkmasının ardından 2020'nin İstanbul'a verilmesi için araştırma başlattı. Akdeniz Oyunları'da ekonomik kriz yüzünden Yunanistan'dan alınıp bize verilmişti.

2 FEDERASYONA KILIÇ DARBESİ

Spor Bakanlığı iki federasyonun faliyetlerini "lağv" etti. 7 Şubat 2013'teki seçimde İ.Barış Özistek, 12 oy alarak Türkiye Dijital Oyunlar Federasyonu, Nihat Ermihan da aynı dönemde 26 oy ile Hava Sporları Federasyonu başkanlıklarına seçilmişlerdi. Ancak iki federasyon başkanı da Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'tan ambargo yedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ