16 Aralık 2018 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yeni bakanlar göreve hazır
06 Nisan 2011 Çarşamba 15:06

Yeni bakanlar göreve hazır

Kulislerde adı geçen yeni bakanlar, Haberdar'a konuştu

 Yurdagül BEYOĞLU

 

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ve Başbakan İrsen Küçük’ün dün yedikleri öğle yemeğinin ardından Bakanlar Kurulu’na son şeklini verdikleri söylentileri ortaya atılırken, kulislerde isimleri zikredilen bakan adayları, Haberdar’a konuşarak verilecek görevlere hazır olduklarını dile getirdiler.

 

Öte yandan aylardır ülke gündemi meşgul eden konunun, Başbakan İrsen Küçük’ün, Türkiye’ye olan ziyaretinin ardından son şeklini aldığı iddiası da ortaya atılmıştı.

 

İşte milletvekillerinin Haberdar’a söyledikleri;

 

Kaşif: Her göreve varız

Olası koalisyon değişikliğinde, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı’na getirileceği söylenen Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif, böyle bir duyum almadığını savundu. “Bilmiyorum. Başbakanın yetkisinde olan bir konu! Başbakan nereyi uygun görürse önce ülkemiz, sonra da partimiz için hizmet veririz. Başbakanın uygun gördüğü neresiyle, bakanlıkta olsa, milletvekilliği de olsa, doktorlukta olsa bizim için fark etmez” diyen Kaşif, bu konunun hiç konuşulmadığını ifade etti.

 

Ünverdi: İnsanlar tebrik ediyor

Yeni kabinede Sağlık Bakanı olacağı söylenen Şerife Ünverdi de, söylentilerin tam tersine konuyla ilgili haberi olmadığını, kendisine verilecek göreve her zaman için hazır olduğunu ifade etti. Ünverdi sözlerini şöyle sürdürdü: “Söylentiden benim haberim yok. Bu konuyu hiç kimseyle konuşmadım. İnsanlar her gittiğim yerde sorup, tebrik ediyor ama dediğim gibi benimle böyle bir şey konuşulmadı.”

 

Kendisine verilecek her tür göreve hazır olduğunu vurgulayan Ünverdi, “Her ne şekilde olursa olsun, görev verildiği taktirde, en güzel şekilde yerine getirmeye çalışacağım” diye konuştu.

 

 

Atasayan: Görev talep edilmez, verilir

 

UBP milletvekili Mutlu Atasayan, koalisyon değişikliği olacağı ve bu değişiklikle Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na getirileceği yönündeki haberleri basından takip ettiğini söyledi. “Bende basından takip ettim. Ne ben böyle bir talepte bulundum, ne de başbakan bana böyle bir teklif yaptı. Zaten görev talep edilmez, verilir” ifadelerini kullanan Atasayan, görev verildiği taktirde seve seve yerine getireceğini kaydetti. Atasayan sözlerini şöyle sürdürdü: “Önceki meclisteydik Başbakan bir şey söylemedi. Hangi arkadaşa görev verilirse, görevini başarıyla yapacağından eminim.”

 

 

Amcaoğlu: Hiçbir bilgim yok

 

Tarım ve Doğal Kaynak Bakanlığı için adı geçen UBP milletvekili Ali Çetin Amcaoğlu ise, diğer vekiller gibi, kabine değişikliğinden haberi olmadığını söyledi.

 

Konuyu basından takip ettiğini ifade eden Amcaoğlu, “İnanın hiçbir bilgim yok. Ben de gazetelerden öğrendim. Bizimle herhangi bir şey konuşulmuş değil. Bu işler Başbakanın kendi inisiyatifinde ama bu konuyu gündemden çıkardığını biliyordum. Söylediğim gibi, bu konuyu görüşmüş, konuşmuş değiliz. Biz de sadece basından takip ediliyoruz” dedi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ