20 Ekim 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yemen yine karıştı
18 Nisan 2011 Pazartesi 11:20

Yemen yine karıştı

Salih'e bağlı birlikler, protestoculara ateş açtı: En az 4 yaralı

Yemen'de Devlet Başkanı Ali Abdullah Salih'e bağlı birliklerin, hükümet karşıtı protestoculara ateş açması sonucu en az 4 kişinin yaralandığı bildirildi.


Görgü tanıkları, başkent Sana'da, göstericilerin protesto bölgesi dışındaki caddede yürümeye çalışması üzerine askerlerin ateş açtığını belirtti.


Yaralanan kişilerin ambulans ve özel araçlarla hastaneye kaldırıldığı kaydedildi.
 


Bahreyn'de gözaltı


Öte yandan yönetim karşıtı protestolara sahne olan Bahreyn'de de, altın madalya sahibi eski vücut şampiyonu Tarık el Fursani gözaltına alındı.


Ülkenin en büyük Şii muhalif grubu Vefa üyesi İbrahim Mattar, Reuters ajansına verdiği demeçte, Asya şampiyonalarında altın madalya alan Tarık el Fursani'nin, başkent Manama'nın doğusundaki köyde bulunan evinde gözaltına alındığını kaydetti.
 

Mattar, "Yetkililer, daha önceki vakalarda olduğu gibi ailesini aramasına izin vermiyor. Bahreyn'de insan hakları ihlali devam ediyor ve siyasi çözüm çağrılarını dikkate almıyorlar" dedi.
 

Bahreyn'de protestocular, daha fazla özgürlük, ayrımcılığa son verilmesi ve anayasal monarşi talepleriyle sokak gösterileri başlatmıştı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ