16 Aralık 2018 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
YDÜ’den tedavi kurusu
07 Nisan 2011 Perşembe 13:30

YDÜ’den tedavi kurusu

Yeni Doğan Canlandırma Eğitimi (NRP) kursu yapıldı

KKTC Sağlık Bakanlığı ile Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) arasında imzalanan işbirliği protokolu çerçevesinde, geçtiğimiz günlerde Yakın Doğu Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. İpek Akman koordinatörlüğünde, YDÜ Hastanesi’nde Yeni Doğan Canlandırma Eğitimi (NRP) kursu yapıldı…

 

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre kursa, Lefkoşa, Gazimağusa ve Girne Devlet Hastanelerinde görevli ebeler, hemşireler ve doktorlardan oluşan toplam 38 kişi katıldı.

 

Kurs eğitiminde Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden Prof. Dr. Nilgün Kültürsay, Doç. Dr. Mehmet Yalaz, TC Sağlık Bakanlığı’ndan Mehtap İbiş, Dr. Nevruz Güleryüz, Dr. Canan Doğan eğitimci olarak görev yaptı.

 

Katılanlara sertifika verildi

 

Kurs sonunda yapılan teorik ve pratik sınav sonunda kursiyerlere sertifikaları verildi. Sertifika törenine Yakın Doğu Üniversitesi öğretim üyeleri ve Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Çocuk Hastalıkları ve Kadın Hastalıkları klinik şefleri de katıldı.

 

Doğum sırasında ve hemen sonrasında kalıcı hasarlara yol açabilecek acil sağlık sorunlarıyla baş etmenin öğretildiği bu kursla ülkemizdeki bebek ölüm ve sakat kalma sayısının azaltılması hedeflenmektedir. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ