16 Ekim 2018 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
YDÜ’den robot futbol takımı
11 Ocak 2012 Çarşamba 09:23

YDÜ’den robot futbol takımı

YDÜ, KKTC’de bir ilki daha gerçekleştirerek, Robot Futbol Takımı kuruyor

Yakın Doğu Üniversitesi Robot futbol takımını kuruyor.Yakın Doğu Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Türkiye Milli Eğitim Bakanlığı ve Japonya işbirliği ajansının yaptığı robot yarışmasında 300 robot arasında ilk 10'a girerek 9 ve 10'uncu sıralamaların sahibi olmuşlardı.Abiyev: Son projemiz

Yakın Doğu Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Rahib H. Abiyev yaptığı açıklamada, Uygulamalı yapay araştırma merkezi ,yeni fikirler üretebilen,lisans,lisans üstü,doktora programlarında eğitim gören yetenekli öğrenciler ve  akademisyenlerin katılımı ile farklı alanlardaki araştırmalara açık olan bir merkez olduğunu belirtti.Prof. Dr. Abiyev, son projelerinin “Akıllı Robotların yapılması ve Robot futbol takımında kullanılması” olduğunu söyledi.“İlk ona girmeyi başardık”

Abiyev, İlk kez 2009-2010 yıllarında İstanbul Teknik ve ortadoğu teknik üniversitelerinin düzenlediği yarışmaya katılarak 200 robot arasından ilk 10'a girmeyi başardıklarını daha sonra , Türkiye Milli Eğitim Bakanlığı ve Japonya işbirliği ajansının yaptığı robot yarışmasında 300 robot arasında ilk 10'a girerek 9 ve 10'uncu sıralamaların sahibi olduklarını belirterek Yakın Doğu Üiversitesi Robot Futbol takımını oluşturmaya başladıklarını ve ilk robotu bitirdiklerini belirtti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ