19 Ekim 2018 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
YDÜ’de şiirler yarıştı
07 Mayıs 2011 Cumartesi 13:17

YDÜ’de şiirler yarıştı

Şiir Yazma Yarışması’nda ilk üç dereceye girenlere ödülleri verildi

Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Kıbrıs Araştırmaları Merkezi (YDÜ-KAM) tarafından üçüncüsü bu yıl düzenlenen üniversitelerarası Şiir Yazma Yarışması’nda ilk üç dereceye girenlere ödülleri verildi.


Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre Prof. Dr. İsmail Parlatır, Prof. Dr. Enver Töre, Erdoğan Saracoğlu, Ali Nesim ve Şevket Öznur’dan oluşan değerlendirme jürisi, YDÜ Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü öğrencisi Murat Balta’yı “Çanakkale’nin Müdafaa Ruhu” adlı şiiriyle birinciliğe, Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi, İletişim Fakültesi’nden Memhmet Ali Yavuz’u “Marita” adlı şiiriyle ikinciliğe, YDÜ Mühendislik Fakültesi’nden Ali Berk Şimşek’i de “Bir Asi Belirir” adlı şiiriyle üçüncülüğe layık gördü.


 

Bektaş: Duyguları en iyi yansıtan sanat dalı


YDÜ’de yer alan ödül töreninin açış konuşmasını YDÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Bektaş yaptı.


Bektaş konuşmasında öğrencilerin sadece derslerle değil, güzel sanatlarla da yetenekleri elverdiği sürece uğraş vermeleri gerektiğini belirterek, şiir sanatının insanların duygu ve düşüncelerini en iyi yansıtan sanat dalı olduğunu ifade etti.

 

Parlatır: Şiir, sabırlı bir çalışma ile ortaya çıkar


Daha sonra jüri başkanı Prof. Dr. İsmail Parlatır yarışma ve şiir sanatı üzerinde bir konuşma yaparak, şiirin ancak zorluklarla dolu bir yolculuktan sonra sabırlı bir çalışma ile ortaya çıktığı için sanat dalları içersinde bu sanat dalının “sabrın bir meyvesi” olarak nitelendirildiğini belirtti.
Törenin sonunda ise, üniversite yetkilileri dereceye giren üç öğrenciye başarıları nedeniyle plaket ve para ödülü verdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ