23 Ekim 2018 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
YDÜ’de denizcilik kursu başlıyor
06 Mayıs 2011 Cuma 11:00

YDÜ’de denizcilik kursu başlıyor

YDÜ Denizcilik Fakültesi’nin her yıl düzenlediği Amatör Denizci ve Kısa Mesafe Telsiz Operatörü Yeterlik Kurslarının altıncısı bu yıl, 9-24 Mayıs 2011 tarihleri arasında yapılacak.

Yeterlik belgesi verilecek

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, kurslara katılmak isteyenlerin Denizcilik Fakültesi Sekreterliği’ne başvurmaları gerekmektedir. Kurs sonunda Amatör Denizci ve Kısa Mesafe Telsiz Operatörü Yeterlik Belgesi alanlar, dünyanın her yerine 25 metreye kadar olan tekne veya yatını kullanma ve seyahat hakkı elde edecek.

Üniversite yetkilileri, kursa katılmak isteyen adayların kayıt sırasında kimlik kartı fotokopisi, öğrenim belgesi fotokopisi, KKTC’deki herhangi bir Devlet Hastanesi’nden alınmış Sağlık Raporu, 4 adet vesikalık fotoğraf, 18 yaşını bitirmemiş adayın velisi tarafından düzenlenmiş muvafakatname ve ikametgâh belgesi (oturduğu yerin muhtarlığından) getirmelerinin gerektiğini belirttiler.  Ayrıca yetkililer sınavı kazandıktan sonra alınacak sağlık raporlarının olumsuz olması halinde kursa katılmak için adayların herhangi bir hak iddia edemeyeceklerini de önemle vurguladılar.

Kurslar YDÜ’de

Kurslar 9-24 Mayıs tarihleri arasında YDÜ Denizcilik Fakültesi’nde 15:00-19:00 veya 17:00-20:00 saatleri arasında düzenlenecektir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ