23 Ekim 2018 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
YDK’da Spor Şenliği
12 Mayıs 2011 Perşembe 11:00

YDK’da Spor Şenliği

Yakın Doğu Koleji’nin (YDK) geleneksel hale getirdiği ÖSS ve GCE bölümlerindeki öğrencilerini ve tüm kolej öğretmenlerinin katılımıyla hazırladığı Bilim, Kültür ve Spor Şenliği geçtiğimiz günlerde Yakın Doğu Koleji’nde gerçekleşti.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, KKTC Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst’ün açılışını yaptığı şenlikte ilk olarak Yakın Doğu Koleji folklör ekibi sahne aldı. Ardından dans gösterileri ve okul gruplarının yer aldığı şölen, müziğin yanında İngilizce skeç ve Türkçe Karagöz ve Hacivat gösterileriyle devam etti.  Türk kültürünün güzel bir örneği olan yağlı güreş de ilgiyle izlenen bir başka etkinlik oldu.  Şölende ayrıca, Sivil Savunma Teşkilatı’nın gerçekleştirdiği tatbikat da öğrencilerden büyük beğeni topladı. Ayrıca, okul öğrencilerinin öğretim yılı boyunca yaptığı resim, heykel ve el işleri sergisi şölene katılan velilerden büyük takdir gördü.

 

Şölende uluslararası ödüllü Fransızca gösterisi ve Kıbrıs’ın gururu Türkan Kürşad’ın sahnesi büyük ilgiyle izlenirken, öğrencilerin gerçekleştirdiği langırt, darts, yumurta, pilav yeme, torba ve suda elma yeme yarışmaları da büyük bir öğrenci katılımıyla gerçekleştirildi.  Tüm gün süren yiyecek ve içecek  standları da etkinliğe ayrı bir hareketlilik kazandırdı.

 

Şölen sonunda şölenin gerçekleşmesine katkı koyan tüm öğrencilere katılım belgesi verildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ