20 Ekim 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yaşama ilk dokunuş
16 Eylül 2013 Pazartesi 08:55

Yaşama ilk dokunuş

Akdeniz Köyü sahilinde düzenlenen etkinlikte unutulmaz dakikalar yaşandı

Akdeniz Plajı’nda, kum zambakları ve deniz kaplumbağalarını koruma etkinliği sivil toplum örgütleri ve vatandaşları yoğun katılımıyla gerçekleşti. Katılımın ilk defa bu denli yoğun olduğu etkinlikte Kuzey Kıbrıs Turkcell’in de katkılarıyla kumdan yaşama ilerleyen yolculuk adeta festival havasında geçti.

Kıbrıs Türk Restorancılar Birliği (KITREB), Kuzey Kıbrıs Kaplumbağaları Koruma Derneği, Kıbrıs Türk Seyahat Acenteleri Birliği (KIT-SAB), Kıbrıs Türk Fotoğraf Derneği (FODER), Biyologlar Derneği (Bio-Der), Kıbrıs Türk Otelciler Birliği (KITOB), Akdeniz Caretta Beach Restoran, EMMA, Çevre ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı ve Kuzey Kıbrıs Turkcell’in katkılarıyla düzenlenen etkinlikte adeta görsel şölen yaşandı.

 

Sevgiyle kucakladılar
Kuzey Kıbrıs’ın ‘özel’ ziyaretçileri Caretta Caretta kaplumbağaları ve ‘Kum Zambakları’,çereye duyarlı katılımcılarla birlikte sevgiyle kucaklandı.
Nesilleri tükenmesin diye duyarlı çevrecilerin göz bebekleri gibi koruduğu minik Caretta’lar Akdeniz Plajı’nda yaşama ilk dokunuşlarını sahneledi, kum zambakları bu doğa mucizesini adeta selamladı.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ