18 Kasım 2018 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yarın annelerin
07 Mayıs 2011 Cumartesi 12:35

Yarın annelerin

Anneler Günü nedeniyle düzenlenen etkinlikler sürüyor

Anneler Günü nedeniyle hafta boyunca düzenlenen etkinlikler devam ediyor. Siyasal partilerin kadın kolları ise, hafta nedeniyle ziyaret ve kermeslerle bir araya geliyor…


Sanatçı, doktor ve milletvekili Arif Albayrak’ın “Sen/Ak saçlarında/Çocukluğumun hırçınlığı/Gençliğimin nar çiçeği rengi hatıraları/O zapt edilemez duyguları asılı duran/Sen/Gülen gözlerinde/İlk çığlığımı/İlk ağlayışımı/Belki de ilk aşklarımı gizleyen anam” dizeleriyle tanımladığı ve “Ölümüne seviyorum seni, herkesten çok, herkesten başka” dediği anneler, yarın kutlanacak Anneler Günü’nde bir kez daha özel bir gün yaşayacak.


Mayıs ayının ikinci pazarı olan 8 Mayıs, KKTC’de de Anneler Günü olarak kutlanacak. Amerika’da kaybettiği annesi için anma günü olarak bu günü belirleyen Anna Jarvis’in başlattığı Anneler Günü, zamanla başka ülkelere de yayıldı.
 

 

“Tatlı bir heyecan yaratıyor”


Dünyanın pek çok ülkesinde farklı günlerde kutlansa da en yaygın mayıs ayının ikinci pazarında kutlanan Anneler Günü, anneleri hayatta olan herkeste tatlı bir heyecan yaratıyor. Anneleri hayatta olmayanlar ise bir kez daha mezarlarını ziyaret ederek, onları manevi olarak yanlarında hissedecek.


Annelerine hediye almak isteyenlere alternatif olmak için yarışan mağazalar son günlerde reklam ve kampanyalarını artırdı.Etkinlikler


Anneler Günü dolayısıyla önceki gün kermes düzenleyen Ulusal Birlik Partisi (UBP), Lefkoşa İlçesi Kadın Kolları, bugün de 15.30-18.00 saatleri arasında Hidden Garden’da defileli çay partisi düzenleyecek. Kermes ve çay partisinin geliri Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne elektroşok cihazı alımında kullanılacak.

Paşaköy Belediyesi, dün akşam Başbakan İrsen Küçük’ün eşi Gülin Küçük’ün de katılımıyla Anneler Günü etkinliği düzenlendi. Gecede Gençlik Dairesi’ne bağlı halk dansları topluluğu da gösteri yapacak.


Demokrat Parti (DP) Kadın Kolları, “Anneler Günü” dolayısıyla bir dizi etkinlik ile Yenierenköy’de “Anneler Günü Yemeği” düzenleyecek.


DP’den verilen bilgiye göre DP Kadın Kolları tarafından gerçekleştirilecek etkinlikler çerçevesinde ilk olarak DP Genel Başkanı Serdar Denktaş’ın eşi Müge Denktaş ve DP Kadın Kolları Genel Başkanı Esen Yalın Aktoprak başkanlığındaki “Demokrat Kadınlar”, Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf R. Denktaş’ın eşi Aydın Denktaş’a nezaket ziyaretinde bulunacak.


DP Kadın Kolları bugün Yenierenköy Belediye Gazinosunda “Anneler Günü Yemeği” düzenleyecek ve Mehmetçik’i ziyaret edecek.


 

Hediyeler verildi

 

Değirmenlik Belediye Başkanı Osman Işısal, pazar günü kutlanacak anneler günü nedeniyle belediyeye bağlı köylerde yaşayan anneleri ziyaret edip hediyeler verdi.


Değirmenlik Belediyesi “Yaşlılara Hizmet Projesi” tarafından yürütülen “Yaşlılar Hizmet Projesi” kapsamında gerçekleşen Anneler Günü ziyaretleri bugün tamamlandı ve yaklaşık 600 anneye hediye verildi.

 

Anneler Günü ziyaretlerine Değirmenlik Belediye Başkanı Osman Işısal da katıldı. Annelerin evlerine giderek ellerini öpen ve küçük hediyeler veren, onlarla sohbet eden Işısal, tüm annelerin gününü kutladı.


 

Kamu-İş’in mesajı


Kamu-İş Genel Başkanı Sami Dilek, Anneler Günü mesajında, bebeklerin ilk söylediği sözcük olan annenin, “huzur, güven, sevgi ve her şey” olduğunu belirterek, anneden daha kutsal, daha değerli bir varlık düşünülemeyeceğini, anne sevgisinin de bitmez tükenmez bir sevgi olduğunu vurguladı.


Dilek, annelerin çocukları için yaptığı fedakarlıklara işaret ederek, bir demet çiçekle, tatlı bir söz veya öpücükle mutlu olabildiğini kaydetti.


Annenlerin gününü kutlayan ve onlara sağlıklı, huzurlu bir yaşam dileyen Dilek, Kıbrıs’ta barış ve huzur dolu bir yaşam dileğinde de bulundu.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ