15 Ekim 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yarın 23 Nisan!
22 Nisan 2011 Cuma 10:46

Yarın 23 Nisan!

İşte tüm bölgelerdeki etkinlikler ve bayram programları:

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Türkiye’yle birlikte KKTC’de de çeşitli tören ve etkinliklerle kutlanacak.


Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı çerçevesinde ülke genelinde balolar, konserler, sportif ve kültürel etkinlikler, kortej yürüyüşleri ile stadyumlarda kutlamalar gerçekleştirilecek.
KKTC genelindeki ilkokullardan seçilen öğrencilerden oluşan heyetler, kutlamalar çerçevesinde yarın Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Cumhuriyet Meclisi Başkanı Hasan Bozer, Başbakan İrsen Küçük ile Bakanlar Kurulu üyeleri, TC Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça, Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst, kaymakamlık, polis, askeri makamlar ve yerel yöneticilere ziyaretler gerçekleştirilecek.

 Bayram konuşmasını, Dürüst yapacak
 

23 Nisan’daki kutlamalar, Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst’ün yarın sabah saat 08.00’de radyodan yaptığı bayram konuşmasıyla başlayacak.


Lefkoşa’daki ilk tören ise, Atatürk Anıtı önünde yapılacak. Tören, yarın saat 09.00’da anıta çelenklerin konmasıyla başlayacak.

 

Saygı Marşı ve Saygı Duruşu’nun ardından İstiklal Marşı okunup bayraklar göndere çekilecek.

 Atatürk Stadyumu

 

Lefkoşa’daki ikinci tören, Atatürk Stadyumu’nda gerçekleşecek. Tören yarın saat 09.30’da Teftiş ve Bayram Kutlaması ile başlayacak. Saygı Duruşu, İstiklal Marşı ile bayrakların göndere çekilmesinin ardından Türk Çocuğu’nun Andı okunacak.


Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst’ün konuşma yapacağı törende, günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapılıp, şiirler okunacak. Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Bandosu ile 9 Eylül İlkokulu Çocuk Bandosu eşliğindeki resmi geçidin ardından öğrenciler gösterilerini sunacak.


Stadyumdaki programdan sonra şölen ve eğlence Fuar Alanı’ndaki Atatürk Kültür Parkı’nda devam edecek. Şölen yarın saat 12.00’de başlayacak ve 16.30’a kadar sürecek.

 13. Uluslararası 23 Nisan Çocuk Festivali


Öte yandan Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın düzenlediği 13. Uluslararası 23 Nisan Çocuk Festivali de, 18 - 25 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilmeye devam ediyor.


Festivale katılan ekipler geçtiğimiz Salı günü İskele’de, önceki gün de Gazimağusa’da kortej yürüyüşü ve gösteri gerçekleştirdi.

 

Festivale katılan yabancı ülke öğrencileri, dün Lefkoşa’da protokol ziyaretleri yaparak, aynı günün gecesi İskele’de düzenlenen Kıbrıs Gecesi’ne katıldı.


Konuk heyetler bugün İskele’de ziyaretler gerçekleştirip, İskele Barış - Dostluk - Kardeşlik Dünya Çocuk Koruluğu’nda fidan dikecek.

 

Öğrenciler bu gün öğleden sonra Lefkoşa 10 Yıl Parkı’na kortej yürüyüşü ve Lokmacı Kapısı’nda gösteri yapacak.

 

Konuk heyetler, gece de İskele Belediyesi Boğaz Parkı’nda ülkelerini tanıtıcı etkinlikler gerçekleştirecek. 13. Uluslararası 23 Nisan Çocuk Festivali’ne katılan heyetler 23 Nisan’da Lefkoşa’daki devlet törenindeki korteje katılacak. Festivalin galası, 23 Nisan akşamı İskele’deki Dr. Fazıl Küçük Kapalı Spor Salonu’na gerçekleşecek. Gala yarın saat 16.00’da başlayacak.
Konuk heyetler 25 Nisan Pazartesi adadan ayrılacak.


 

 

Diğer ilçelerdeki kutlamalar

 


Lefkoşa’nın yanı sıra diğer ilçelerde de 23 Nisan, tören ve etkinliklerle kutlanacak.

 

Gazimağusa


Gazimağusa’daki ilk tören yarın saat 09.00’da Zafer Anıtı’nda yapılacak.Dr. Fazıl Küçük Stadyumu’ndaki tören ise saat 09.30’da başlayacak.


 

Girne

Girne’deki ilk tören, yarın 09.00’da Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilecek. 20 Temmuz Stadyumu’ndaki tören ise saat 09.30’da başlayacak.

 


Güzelyurt

Güzelyurt’ta Atatürk Anıtı’nda yarın saat 08.30’da gerçekleştirilecek ilk törenin ardından saat 09.30’da Zafer Stadyumu’ndaki tören başlayacak.

 

 

İskele


İskele’deki ilk tören saat yarın 09.00’da, Atatürk Anıtı’nda gerçekleştirilecek. İskele Cumhuriyet Stadyumu’ndaki ikinci tören saat 10.00’da başlayacak.

 

 

Lefke


Güzelyurt’a bağlı Lefke bucağında da yarın saat 08.30’da Atatürk Anıtı önünde bir tören gerçekleştirilecek.

 

İkinci tören saat 09.00’da 16 Ağustos Kurtuluş Stadyumu’nda yapılacak. Lefke’de ayrıca 18 - 25 Nisan tarihleri arasında bu yıl 7’ncisi düzenlenecek Çocuk Şenliği gerçekleştirilecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ