16 Kasım 2018 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Yarın, bugünü aratmamalı!”
05 Mayıs 2011 Perşembe 13:34

“Yarın, bugünü aratmamalı!”

Ülke ekonomisi Cumhurbaşkanlığı’nda masaya yatırıldı

KKTC ekonomisi Cumhurbaşkanlığı’nda meslek odaları ve birliklerle gerçekleştirilen toplantıda tartışıldı. Toplantıda 19 meslek odası, birlik başkan ve temsilcileri görüşlerini ortaya koyarak ülkenin içinden geçtiği ekonomik zorlukları ele aldı.

Cumhurbaşkanlığı Müsteşarı Hasan Güngör’ün başkanlık ettiği toplantının açılışına katılarak bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Eroğlu, ekonomik darboğazlardan çıkışın herkes için büyük önem taşıdığına işaret etti.

Cumhurbaşkanı, yarını daha güzel yapmak için diyalog içinde görüşlerin paylaşılabilmesi halinde az hatayla arzulanan noktaya varılabileceğini belirtti.

Eroğlu, “Tanınmamış, ambargolar altında olan bir ülkedeyiz. Ürettiğimizin sonucunu da en iyi şekilde almak istiyoruz ama sonuç konusunda her zaman istediğimiz noktaya gelemeyebiliriz… Gayret ve niyet önemli. Biz bu gayreti görüyoruz” dedi.

 

“Ülkenin ekonomik yapısı ortada”

 

Eroğlu, Cumhurbaşkanlığı’nda kendi döneminde ilk kez ekonominin ele alınacağı bir toplantı gerçekleştirildiğini söyledi. Ülkenin içinde bulunduğu ekonomik yapı ve ekonomik durumun ortada olduğuna işaret eden Eroğlu, bugünleri ekonomik yönden daha güzel günlere götürebilmek için neler yapılabileceğini görüşeceklerini dile getirdi.

 

 

Elimizden geleni yapacağız

 

Sektör temsilcilerin ortaya koyacağı görüşlerden bir sentez yaparak, bir programla ortaya çıkma durumunda kalacaklarını belirten Cumhurbaşkanı, “burada alacağımız sonucu sadece bu masada bırakmayıp, uygulayıcılarla birlikte bu sonuçların yararlarını sağlamak için elimizden geleni yapacağız” ifadelerini kullandı.

 

 

“Yarın bugünü aratmamalı”

 

Yarının bugünü aratmaması düşüncesiyle hareket ettiklerini dile getiren Eroğlu, sektör temsilcilerin ortaya koyacağı görüşlerden bir sentez yaparak, bir programla ortaya çıkma durumunda kalacaklarını belirtti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ