24 Ekim 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yargıç Ulutekin’den ibret verici ders!
06 Mayıs 2011 Cuma 12:20

Yargıç Ulutekin’den ibret verici ders!

Mevzuatın değiştirilerek ağır cezalar uygulanması için düzenlemeler yapılmasına yönelik talimat!

Abbas ELMAS

 

Lefkoşa’da Narkotik ekiplerinin geçtiğimiz günlerde düzenlediği operasyon sonucunda evinde birçok Bonzai türü uyuşturucu madde ele geçirilerek tutuklanan zanlı Erol Tayfur, mahkemede yaptığı açıklamalarla gündeme bomba gibi düşerken dün yeniden mahkeme huzuruna çıkarıldı ve yargılanacağı güne kadar yurt dışına çıkışı yasaklanarak serbest bırakıldı.

 

Mahkemede olayla ilgili bulguları aktaran polis memuru, zanlı Erol Tayfur’un Lefkoşa Kaymaklı bölgesindeki evine 1 Mayıs Tarihinde düzenlenen operasyonla ilgili başlatılan soruşturmanın tamamlandığını belirterek, zanlının davaları görüşülünceye kadar mahkemenin uygun göreceği teminat şartlarına bağlanmasını talep etti.

 

 

Ulutekin:“Seni cezaevine gönderelim”

 

Lefkoşa Kaza Mahkemesi Kıdemli Yargıç Fügen Ulutekin huzurunda görüşülen teminat duruşmasında zanlının bir önceki duruşmada yaptığı açıklamalara değinerek, zanlı Erol Tayfur’a “Gel seni cezaevine gönderelim. Bir süre orada kal ve bu meretten kurtul. Senin bu durumunu görüyorum ve çok üzülüyorum. Mum gibi erimişsin” dedi.

 

Mahkemede söz hakkı alan zanlı Tayfur, “Efendim bir daha böyle bir maddeyi asla ağzıma sürmeyeceğim. 2 ay sonra baba oluyorum. Bu maddeyi kullanmayacağıma dair size söz veriyorum ve bir daha böyle bir suçtan karşınıza gelmeyeceğim” dedi.

 

 

“Eroin’den daha tehlikeli”

 

Lefkoşa Kaza Mahkemesi Kıdemli Yargıcı Fügen Ulutekin, son zamanlarda Bonzai marka uyuşturucuların özellikle genç kesimi etkisi altına aldığını belirterek, Bonzai’nin uzmanlar tarafından yapılan incelemelerde insan sağlığı için Eroin ve Hintkeneviri’nden çok daha tehlikeli olduğunu belirtti.Söz konusu maddenin İlaç Eczacılık ve Zehirler yasası ile yasaklandığını dile getirerek, bu maddeyi kullanan zanlılara daha ağır cezalar uygulanabilmesi için yasanın değiştirilmesi gerektiğini söyledi. Bu tür zanlılara ağır cezalar uygulanarak toplumun ve bu tür suçlara eğilimi olan insanlara ibret olması gerektiğine dikkat çeken Ulutekin, gençlerin bu madde yüzünden geleceklerinin tehlike altında olduğunu kaydetti.

 

Çalışmalar başlatıldı

Olayla ilgili soruşturmayı yürüten polis memuru, mahkemede yaptığı açıklamada Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Birimi’nin Bonzai türü uyuşturucuların daha ciddi uyuşturucu sınıfına alınması için çalışmalar başlattıklarını belirtti.

 

 

“Bir daha karşıma gelirsen gözünün yaşına bakmam ”

 

Kıdemli Yargıç Fügen Ulutekin, zanlı Erol Tayfur’a son bir şans daha verdiğini dile getirerek böyle bir suçtan bir daha karşısına çıkması durumunda gözünün yaşına bakmayacağını ve cezaevine göndereceğini dile getirerek, zanlının davaları görüşülene kadar yurt dışına çıkışının yasaklanması, seyahat belgelerini polise teslim etmesi şartı ile tutuksuz yargılanmasını emretti.

 

 

“1 ayda 37 kilo verdim”

 

Haberdar’ın 3 Mayıs 2011 tarihli sayısında manşetten okuyucularına duyurduğu haberde zanlı Erol Tayfur’un açıklamaları gündeme bomba gibi düşmüştü. Bonzai türü uyuşturucuların insan sağlığına ne denli zararlar verdiği yayınlanan haberde bir kez daha gündeme gelmişti. Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne 2 Mayıs tarihinde rimant duruşmasına çıkarılan Erol Tayfur’un açıklamaları şöyleydi.“Ben alkol içtiğim zaman kendimi kaybediyorum ve mutlaka kavga çıkarıyorum. Bu maddeyi kullandığım zaman biri bana gelip vursa bile kafamı döndürüp bakamak dahi içimden gelmiyor. Bu madde yüzünden son 1 ayda 37 kilo verdim ve ciğerlerim su toplamaya başladı. Ne yapacağımı bilmiyorum. Son 2 gündür yemek dahi yiyemedim, sadece su içiyorum” demişti.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ