19 Kasım 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yanlış haber şok etti!
05 Nisan 2011 Salı 13:41

Yanlış haber şok etti!

“Benim ağzımdan çıkanları yanlış aktardılar. Haberde verilen bilgiler doğru değildi”

Türkmenköy muhtarı Ayşe Koral, geçtiğimiz hafta sonu, ülke geneline yayın yapan bir gazetenin sütunlarından aktardığı haberin yanlış olduğunu vurgulayarak, “Benim ağzımdan çıkanları yanlış aktardılar. Haberde verilen bilgiler doğru değildi” şeklinde konuştu. Koral, haberde verilen fotoğrafların Türkmenköy ait olmadığını da sözlerine ekledi.

 

İŞTE AYŞE KOARL’IN ANLATTIKLARI

 

‘’Ne resim ne de bilgiler doğru”

‘’Geçtiğimiz Perşembe günü beni iki bayan aradı ve çalıştıkları gazetenin ismini vererek röportaj yapmak istedikler. Bende o sırada Gazimağusa’dan, Türkmenköy’e dönmekteydim ve isterlerse beklemelerini söyledim. Kızlarda beni beklerken köy kahvesindeki insanlarla, sohbet etmiş ve onların sıkıntılarını dinlemişler. Ben de köye geldikten sonra telefonla kızları aradım ve geldiğimi söyledim. Yanıma gelip benimle röportaj yaptılar.

 

“Şok geçirdim”

Cumartesi günü röportaj yayınlandığı zaman gazeteyi alıp okuduğumda ise şok geçirdim. Haberde kullanılan fotoğraflar Türkmenköy’e ait değildi. Kahvede yapılan sohbet ise, benim ağzımdan yazılmıştı. Ben yazılanların aksine şu andaki hükümetten çok memnunum. Belediyeyle de uyumlu olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Söz konusu gazetede benim İçişleri Bakanlığı’ndan arsa talep ettiğimi yazdılar. Ancak biz henüz böyle bir talepte bulunmadık. Devlet bize elinden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışıyor.

 

“Devletten şikayetçi değiliz”

35 senedir bozuk olan 1 buçuk kilometrelik Türkmenköy, Beyarmudu arasındaki yolun alt yapısını bitirmek için çalışıyoruz. Beyarmudu Belediye Başkanı ve Ulaştırma Bakanı Ersan Saner bize büyük destek sağladı. Okulda yıkılmak üzere olan Atatürk büstü için de, Sivil Savunma tarafından proje geliştiriliyor. Türkmenköy’deki caminin de yanına, Din işleri Dairesi tarafından lojman ve kütüphane yapılıyor. Yıpranmış olan elektrik tellerimiz yenilendi. Ekonomik kriz yaşanan bir ülkede devletten bu kadar yardım alırken şikâyet edecek değiliz! Muhtarlar Birliği Başkanı Hüseyin Barbet de bizimle ilgilendiği için ve her zaman yanımızda olduğu için ona da büyük teşekkür borçluyuz.”

 

“Umarım bir daha olmaz”

Öte yandan yapılan hatayı kınayan Muhtarlar Birliği Hüseyin Barbet ise, bu tarzdan yanlışların muhtarı zor durumda bıraktığını ifade etti. Barbet “Yaşanan bu olay bizi de derinden üzdü. Ancak Haberdar gazetesinin doğru haberi sayesinde tüm halkımız doğruyu öğrenecektir. Umarım bir daha böyle hatalarla karşılaşmayız” dedi.


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ