16 Aralık 2018 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Ya adam gibi gelsinler ya da ...”
12 Nisan 2011 Salı 17:36

“Ya adam gibi gelsinler ya da ...”

Başbakan Küçük, 'erken seçim' ihtimalini de değerlendiriyor...

Haberdar Özel

Haberdar Gazetesi’nin ortaya çıkardığı ve dünkü Meclis oturumuna kabine değişikliğine tepkili vekillerin katılamamasıyla ortaya çıkan kriz durumu ile ilgili olarak Başbakanlık’ta bir kriz masası oluşturulduğu ve her türlü olasılığın tartışıldığı öğrenildi.

Başbakanlığa yakın bir kaynağın Haberdar Gazetesi’ne verdiği bilgiye göre Başbakan irsen Küçük’ün yakın kurmayları ile yaptığı değerlendirmede, küskün vekillerin meclise dönmesinin ideal senaryo olacağını ancak, tepkilerinin devamı durumunda farklı farklı sonuçların da ortaya çıkabileceğinin konuşulduğu belirtiliyor.

 

Erken seçim olasılık dahilinde

Başbakanlıkta yapılan toplantıda, en fazla konuşulan senaryonun ise “Erken Genel Seçim” fikri olduğu belirtildi. Başbakanlığa yakın kaynak, Başbakan’ın kurmaylarına erken genel seçim senaryosu üzerinde çalışma yapması talimatı verdiği ve küskün vekillerin boykotlarında ısrar etmesi durumunda bunun kaçınılmaz son olacağını söylediği belirtiliyor.

 

Adam gibi gelsinler ya da…

Zaman zaman gerginleştiği ifade edilen toplantıda, Başbakan İrsen Küçük’ün küskün 8 vekil için, “ya adam gibi gelsinler, ya da seçime hazırlansınlar” dediği de ifade ediliyor. Küskün vekillerin talep ettiği olağanüstü kurultay ile ilgili olarak da konuştuğu belirtilen Küçük’ün yine kurmaylarına, “Tüzük çok açık, ya istifa etmem, ya da ölmem lazım. Başka türlü olağanüstü Kurultay olamaz” dediği de ifade ediliyor. Başbakan’ın İlgili tüzük maddesine atıfta bulunarak tepkili vekillerin taleplerinin gerçekleştirilmesinin mümkün olmadığını söylediği de gelen bilgiler arasında.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ