19 Aralık 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Vekillere protestolu uyarı
05 Nisan 2011 Salı 15:11

Vekillere protestolu uyarı

Mec-Sen, siyasileri göreve çağırdı

Meclis Çalışanları Sendikası (Mec-Sen), “Cumhuriyet Meclisi Genel Kurul çalışmalarına katılmadıkları” gerekçesiyle milletvekillerini protesto etti.


Remzi Kutret başkanlığındaki Mec-Sen yöneticileri, “Siyasilerin göreve çağırılmasıyla” ilgili olarak bugün Meclis bahçesinde bir basın açıklaması gerçekleştirdi.


Mec-Sen Başkanı Remzi Kutret, yaptığı açıklamada, “basın, halkın hak arama mücadelesi ve emekçinin onurlu direnişi karşısında duyarsız kalmakla” suçladığı hükümetin, sadece haftada iki gün olan Genel Kurul çalışmalarına dahi katılmadığını savunarak, “Özellikle denetim günlerinde Genel Kurul salonundaki milletvekili sayısı ilerleyen saatlerde 1 kişiye kadar düşmektedir. Bu ayıp sadece iktidar milletvekillerinin değil iktidarıyla muhalefetiyle tüm milletvekillerinin ayıbıdır” dedi.


Dün saat 10.00’da Meclis Genel Kurulu toplantısının başlaması gerektiğini, saat 10.10 olmasına karşın içeride sadece 13 milletvekilinin bulunduğunu; 21 yıllık Meclis görevlisi olarak bir gün bile Meclis Genel Kurulu’nun zamanında toplandığını görmediğini ifade eden Mec-Sen Başkanı Kutret, “Bu ciddiyetsizliği şiddetle kınıyoruz” dedi.


Kutret, bundan sonra saat 10.00’da açılmayan her toplantı için Mec-Sen olarak farklı eylemleri gündeme getireceklerini de sözlerine ekledi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ