22 Ekim 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Vaz mı geçti?
18 Nisan 2011 Pazartesi 11:45

"Vaz mı geçti?"

Baykal, Erdoğan'ın o konuyla ilgili açıklamasını böyle yorumladı:

Türkiye’de, Kepez Belediyesi tarafından yedincisi Varsak Stadı'nda düzenlenen yağlı pehlivan güreşlerini izleyen Deniz Baykal, güreş meydanında cazgır eşliğinde, tur atarak milletvekili adaylarıyla seyircileri selamladı.

 

Stattan ayrılan Baykal, gazetecilere açıklamalarda bulundu. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın "Ergenekon davasının savcısı olduğuna dair hiçbir açıklama yapmadığını ifade ettiğini" belirten Baykal, şunları söyledi:
 

"Dün Sayın Başbakan, çarpıcı bir açıklama yaptı. Ergenekon davasının savcısı olduğuna dair hiçbir açıklama yapmamış olduğunu ifade etti. Bu çok ilgi çekici bir durumu ortaya koyuyor. İnsan düşünüyor; acaba Başbakan, Ergenekon davasının seyrini görerek, artık savcı olmaktan vazgeçme kararı mı aldı?”

 

“Böyle bir şey olamaz”

“Eğer Başbakan 'Ben hiçbir zaman savcısı olmadım' diyorsa bunu anlamak çok güç. Çünkü Başbakanın böyle bir açıklaması olmuştur. Hatta o açıklama üzerine ben de 'Bir Başbakanın yürütülmekte olan bir davanın savcısı olması hukuka saygısızlıktır. Böyle bir şey olamaz. Hukuk devletini anlamamak, kuvvetler ayrılığını.”


“Savunmak ana muhalefetin görevi”

 

“Kavramamak anlamına gelir' demiştim. Başbakanın savcı olduğu bir büyük davada eğer bu kadar fütursuzca bu uygulamalar yapılabiliyorsa ona karşı mağdur insanları savunmak da ana muhalefetin görevidir. 'Ben de haksızlığa uğrayan insanların avukatıyım' diye açıklama yapmıştım.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ