23 Ekim 2018 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Vatandaşın çilesi
05 Mayıs 2011 Perşembe 11:44

Vatandaşın çilesi

Bölgedeki süt fabrikasından kaynaklanan sorunlar vatandaşı perişan ediyor...

 

 

Ayşe BULUT

Karpaz bölgesinde yıllardır faaliyetlerini sürdüren Akgöl Süt Fabrikası’ndan akan Peynir altı suyu (nero) ve fabrikanın bacasından çıkan duman Yenierenköy halkını perişan ediyor. Akgöl Süt Fabrikası sahibi Sadık Ürün ise, ülkede yaşanan ekonomik krize karşın ayakta kalma mücadelesi veriyor..

 

 

Vatandaş dertli

 

Süt fabrikasının civarında yaşayan vatandaşlar, fabrika bacasından çıkan dumandan adeta nefes alamaz hale gelirken, yaz aylarında ise fabrikadan sızan peynir altı sularının yarattığı çevre kirliliğnin yanında olası bir hastalık endişesi taşıyorlar.

 

 

Ürün: Aksakıkları gidermek için çalışıyoruz

 

Akgöl Süt Fabrikası Sahibi ve işletmecisi Sadık Ürün, vatandaşların şikayetleri üzerine fabrikayla ilgili Haberdar’a açıklamalarda bulundu. Ürün, fabrikanın bacasından çıkan dumanı azaltmak amacıyla likit gaz kullanmaya başladıklarını belirterek, Peynir altı sularının sızmasıyla ilgili sorunun da giderileceğini söyledi.

 

Ürün, vidanjörde sorunu yaşandığı için Peyniraltı sularını çekemediklerini kaydederek, fabrikaya yeni bir vidanjör alarak bu sorunu da ortadan kaldıracaklarını ifade etti.

 

 

Ürün: Fabrikaya büyük paralar yatırdım

 

Akgöl Süt Ürünleri Fabrika sahibi Sadık Ürün, isletmeye 3 milyon dolar yatırdığını, bunun yanında, bölge insanından 30 kişiye de iş imkânı sağladığını vurguladı.Ürün, fabrika sayesinde Gazimağusa ve Lefkoşa’da da 12 çalışanın yaşamını idame ettirdiğini belirtti., Dipkarpaz’dan Güvercinlik köyüne kadar süt aldıklarına dikkat çeken Ürün, Sanayi alanında böyle büyük bir yatırımı olan başka bir tesisin bulunmadığını ifade etti.Ürün, küçük olumsuzluklar yaşandığını ve bunu da önlemeye yönelik çalışmaların süreceğini dile getirdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ