12 Aralık 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Vatandaş bilgilendirildi
15 Nisan 2011 Cuma 15:21

Vatandaş bilgilendirildi

“Kaliteli Yaşam İçin Eğitim Günleri” ile bölge halkına bilgi verildi


“Kaliteli Yaşam İçin Eğitim Günleri” çerçevesinde, Büyükkonuk. Belediyesi’ne bağlı yerleşim yerlerinde bir dizi seminer gerçekleştirildi. Büyükkonuk Belediyesi’nden verilen bilgiye göre, Büyükkonuk Belediyesi ile Kıbrıs Türk Hemşireler ve Ebeler Sendikası işbirliğinde gerçekleştirilen seminerler Kaplıca, Tuzluca, Yedikonuk ve Büyükkonuk köylerinde gerçekleştirildi.


 

Bölge Halkına Bilgi


Hipertansiyon ve diyabet konularında bölge halkına bilgi verilen seminerlerin sonunda, uzman hemşireler tarafından vatandaşlara tansiyon ve şeker ölçümleri yapıldı.


Seminerlerle, “halkın, koruyucu sağlık hizmetlerinin önemini anlaması, her sağlıklı bireyin bir hasta adayı olduğunun vurgulanması, hastalıkları baş göstermeden engelleme, halkı bilinçlendirirken daha kaliteli, daha sağlıklı, hem devlet ekonomisine, hem de aile bütçesine önemli bir katkıda bulunmanın hedeflendiği” açıklandı. Çalışmaların İskele ve Karpaz bölgesinde sürdürülmesindeki amacın ise sağlık hizmetlerindeki yetersizlik ve modern donanımlı hastanelerden uzak olması olduğu vurgulandı.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ