16 Aralık 2018 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Varoluş değil, çözülme
09 Nisan 2011 Cumartesi 15:55

'Varoluş değil, çözülme'

Yaşanan olaylar ve açılan pankartlarla ilgili açıklama:

“Yaşanan olaylar ve açılan bazı pankartlar toplumsal varoluş hedefinden çok, toplumsal çözülmeyi güçlendiren niteliktedir”

Demokrat Parti (DP), Meclis önünde önceki gün düzenlenen eylemde yaşanan olaylar ve açılan bazı pankartların “toplumsal varoluş” hedefinden çok, “toplumsal çözülmeyi” güçlendiren nitelikte olduğunu kaydetti.
 

DP Genel Merkezi’nden yapılan açıklamada, partinin Sendikal Platform’un 28 Ocak ile 2 Mart mitinglerine katılarak destek verdiği, ancak “halkı temsil etmeyen ve esas hedefi ekonomik olmayan otostopçu bir takım kurumların oluşan birlikteliği dağıtmaya çalıştığı” kaydedildi.
Sendikal Platform ile partilerin salı günü ortak toplantı yapacağı, DP’nin yetkili kurullarına danışarak tavrını belirleyeceği vurgulanan açıklamada, şöyle denildi:


“Halkımızın ezici çoğunluğunun ekmek ve gelecek kaygısı ile katıldığı eylemlerin birkaç fırsatçı ekibin oyun alanına döndürülmesine seyirci kalacak değiliz. Mevcut hükümetin beceriksiz ve vizyonsuz icraatlarına halkımız tarafından duyulan öfke sonucu ortaya çıkan sinerjiyi, kendi partisel ve zümresel hedefleri için kullanmak isteyenler de oluşan birlikteliğin bozulmasına çanak tutmaktadırlar.” 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ