23 Ekim 2018 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Varlığımızı hissettiriyoruz”
18 Kasım 2011 Cuma 10:27

“Varlığımızı hissettiriyoruz”

Cumhuriyet Halk Dansları Şenliği’ne katılmak amacıyla KKTC’de bulunan halk dansları ekipleri Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nu ziyaret etti

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, 3. Cumhuriyet Halk Dansları Şenliği’ne katılmak amacıyla KKTC’de bulunan halk dansları ekiplerini kabul etti.Kabulde Gençlik Dairesi Müdürü Gencay Eroğlu da hazır bulundu.
 

 

“Yalnız olmadığımızı hissettik”

Cumhurbaşkanı Eroğlu kabulde yaptığı konuşmada, KKTC’nin kuruluş yıldönümü kutlamalarına katılan ekipler sayesinde yalnız olmadıklarını hissettiklerini söyledi.
 

 

“Komşulara mesaj veriyoruz”

Kıbrıs Türkü’nün adada verdiği mücadele sonunda bir devlet kurulduğunu kaydeden Eroğlu, şenlik gibi etkinliklerin KKTC’nin, varlığını dünyaya hissettirmesi bakımından ve komşulara verdiği mesaj açısından büyük önem taşıdığını belirtti.

 

“Sizleri ağırlamak bizim için onur”

Cumhurbaşkanı Eroğlu, “Size teşekkür ederiz. Bizi yalnız bırakmadınız. Böyle bir günde birlikte olmak bize büyük mutluluk. Sizleri burada ağırlamak bizim için bir onur” dedi.

 

 

“Kalıcı dostluklar kurulacak”

Her ülkenin kendi kültürünün zenginlik ve güzelliklerini sergilediği şenliklerin önemine vurgu yapan Eroğlu, şenlik sırasında kurulacak dostlukların kalıcı dostluklar olacağını ve ömür boyu süreceğini kaydetti.


Gençlik Dairesi Müdürü Gencay Eroğlu ise konuşmasında, bu yıl 3’üncüsü düzenlenen şenliğe katılan ekipler ve program hakkında bilgi verdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ