14 Aralık 2018 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Vakit Varken” destek olunuyor
15 Kasım 2012 Perşembe 08:10

“Vakit Varken” destek olunuyor

“Vakit Varken” isimli biyografik roman, anlamlı bir sosyal sorumluluk projesine katkı sağlamaya hazırlanıyor

“Vakit Varken” kitabı ve “Yaşam Evi” projesinin tanıtımı dün Gloria Jean’ Coffees Sarayönü şubesinde düzenenlen basın toplantısıyla tanıtıldı.

 

Dün düzenlenen basın toplantısına Kaner Şirketler Grubu’nu temsilen Yönetim Kurulu Üyesi Güliz Kaner, kitabın yazarı Ferhat Atik, Spastikleri Koruma Cemiyeti’nden Nadire Sökmez ve diğer yetkililer ile Sosyal Hizmetler Dairesi Müdürü Aydan Başkurt katıldı.

 

Gelir Yaşam Evi’ne bağışlanacak

Kaner Şirketler Grubu’nun 70. yılı anısına, şirketin kurucuları Adem Kaner ve Vedat Kaner kardeşlerin hayatlarını konu alan, Ferhat Atik tarafından kaleme alınan “Vakit Varken” isimli biyografik roman, ilk olarak Gloria Jean’s Coffees mağazaları ve Rüstem Kitabevi’nde satışa sunulacak ve satış gelirinin tamamı Kaner Şirketler Grubu’nun sponsorluğunu üstlendiği, Spastikleri Koruma Cemiyeti ile işbirliği halinde hayata geçirilecek olan “Yaşam Evi”ne bağışlanacak. Adem ve Vedat Kaner kardeşlerin yaşam öykülerini anlatırken, bir yandan da dönemin ticari ve siyasi tarihini hatırlatan, aile birlikteliğinin önemine vurgu yapan “Vakit Varken” romanı, 18 yaş üstü farklı gelişen bireylerin yatılı olarak yaşamlarını sürdürebilecekleri “Yaşam Evi” projesine katkıda bulunacak.

 

“Her türlü katkı için söz verdim”

Basın toplantısında ilk olarak söz alan Güliz Kaner, “Vakit Varken” kitabını, kitap severlerle buluşturmaktan mutluluk duyduklarını belirterek, “Şirketimizin 70. yılı anısına hazırlanan ve ailemiz için büyük anlam taşıyan Vakit Varken kitabının, son derece anlamlı bir sosyal sorumluluk projesine de katkıda bulunacak olması bizler için ayrı gurur ve mutluluk kaynağıdır” şeklinde konuştu. Spastikleri Koruma Cemiyeti yetkilileri ile tanıştığında, farklı gelişen bireyler ve ailelerinin yaşadıkları zorluklardan çok etkilendiğini, bu vesile ile “Yaşam Evi”nin hayata geçirilmesi için her türlü katkıyı yapmaya söz verdiğini belirten Güliz Kaner, “Bu proje Kaner Şirketler Grubu için önemli bir sosyal sorumluluk niteliği taşımaktadır. Yaşam Evi’nin inşa edilmesi ve sonrasında da arzu edilen düzeyde hizmet vermesi için projenin takipçisi olacağız” dedi. Güliz Kaner ayrıca, ülkemizdeki farklı gelişen bireylerin geleceklerinin güvence altına alınacağı, hakları olan eğitime, ilgiye, sevgiye ve hayat standardına sahip olabilecekleri bir yaşam alanı oluşturmak için çalışmalarını kararlılıkla sürdürdüklerini belirterek, Yaşam Evi için mimari projenin hazırlanmakta olduğunu ve 2013 yılında inşaatına başlanmasını hedeflediklerini söyledi.

 

“Kitap okuyuculara çok şey katacak”

Vakit Varken kitabının yazarı Ferhat Atik ise, ülkemizde ilk kez bir biyografik romanın yazıldığına dikkat çekerek, kitabın okuyucularına çok şey katacağına olan inancını belirtirken, kitabın, dönemin ticari ve siyasi tarihini hatırlatmasının yanı sıra, ders alınması gereken bir başarı hikayesinin, azmin, dürüstlüğün, hayırseverliğin ve aile birlikteliğinin önemine çok güzel bir örnek teşkil ettiğini sözlerine ekledi.

 

“Yaşam Evi’nin olması elzamdir”

Yaşam Evi projesi ile ilgili söz alan Spastikleri Koruma Cemiyeti’nden Nadire Sökmez ise, Kaner Şirketler Grubu’nun projeye gösterdikleri ilginin oldukça anlamlı olduğunu söyleyerek Güliz Kaner’e teşekkür etti. Ülkemizde 18 yaş üstü farklı gelişen bireylerin (zihinsel ve bedensel engelli bireyler) ailelerinin yaşamlarını yitirmeleri veya evlatlarına bakma imkanına sahip olmamaları durumunda söz konusu bireylerin halihazırda Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde veya huzur evlerinde kaldıklarını belirtti. Sökmez sözlerine şöyle devam etti: “Halbu ki bu gruptaki evlatlarımızın yaşam boyu özel bakıma ve özel eğitime ihtiyaçları vardır. Bu sebeple 24 saat yatılı olarak hizmet verecek tam teşekküllü bir “Yaşam Evi”nin olması hem evlatlarımız, hem de aileleri için elzemdir. Kaner Şirketler Grubu’nun gösterdiği bu hassasiyetin diğer kişi ve kurumlarca da gösterileceğine inanıyorum. Ailelerimiz ve evlatlarımız adına son derece mutluyum”.

 

“Her türlü işbirliğine hazırız”

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı adına basın toplantısına katılan Sosyal Hizmetler Dairesi Müdürü Aydan Başkurt ise, Yaşam Evi’nin büyük bir ihtiyaç olduğunu vurgulayarak, Kaner Şirketler Grubu’na projenin hayata geçirilmesi yönünde vereceği destekten ötürü teşekkür etti. Sosyal Hizmetler Dairesi olarak projeye katkı sağlamak adına her türlü işbirliğine hazır olduklarını belirten Başkurt, Yaşam Evi’nin hali hazırda Girne’de bulunan 18 Yaş Üstü Engelli Rehabilitasyon Merkezi’nin yanına inşa edilmesini uygun bulduklarını ifade etti.

 

Kitap 15 TL

İlk olarak Gloria Jean’s Coffees mağazaları ve Rüstem Kitabevi’nde bulunacak olan Vakit Varken kitabı 15 TL’den satılacak. “Yaşam Evi” projesine ayrıca katkıda bulunmak isteyenlerin ise, ASBANK Lefkoşa Şubesi 10-314-96140 no’lu Spastikleri Koruma Cemiyeti hesabına bağış yapabilecekleri belirtildi.

 

Kaner Şirketler Grubu, geçtiğimiz aylarda Yaşam Evi projesine katkı sağlamak amacıyla Bedesten’de “Tezhip ve Minyatür Sergisi”ni düzenlemiş ve sergiden elde edilen geliri Spastikleri Koruma Cemiyeti’ne Yaşam Evi projesi yararına bağışlamıştı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ