19 Aralık 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Vakıflar 55 yaşında
15 Nisan 2011 Cuma 15:16

Vakıflar 55 yaşında

Vakıflar İdaresi yetkilileri iki okula 24 adet bilgisayar bağışladı

Vakıflar İdaresi’nin Kıbrıs Türklerine devrinin 55. yıldönümü kutlamaları çerçevesinde kurum yetkilileri iki okula 24 adet bilgisayar bağışladı. Mustafa Kemal Kaymakamzade başkanlığındaki Vakıflar İdaresi yetkilileri, Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst’ü ziyaret etti, ardından Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi ve Arabahmet İlkokulu’ndaki bilgisayar odalarının açılışını yaptı.
 

 

“Geçmişe saygı geleceğe Teminat”


Vakıflar İdaresi Genel Müdürü Kaymakamzade, bakanlıkta yaptığı konuşmada, eğitime katkının birinci önceliğe sahip olduğunu söyledi ve Vakıfların “geçmişe saygı geleceğe teminat” olduğunu kaydetti.


Gençlerin en iyi bilgi birikimine sahip olması için eldeki tüm imkanları seferber etmek gerektiğini kaydeden Kaymakamzade, geçlerin eğitimine bu yıl da katkı yapmak istediklerini ve bu amaçla eğitimin vazgeçilmezi haline gelen bilgisayar bağışladıklarını belirtti.Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’ne 10, Arabahmet İlkokulu’na 14 bilgisayar yardım yapıldığını söyleyen Kaymakamzade, yardımların hayırlı olmasını diledi.


 

“Eğitimde biz de varız”


Vakıflar İdaresi’nin personeli ve çalışanlarına 55. yılın hayırlı olmasını dileyen Bakan Dürüst de,, Evkaf’ın tarihe sahip çıkarak kültürel öğelerin korunmasında önemli bir yeri bulunduğunu, Osmanlı İmparatorluğu’ndan bugüne tüm değerlere sahip çıkıp KKTC ile TC arasında kültür mirasını koruyan bir kurum olduğunu söyledi.Kendi görevleri yanında geleceği oluşturacak olan çocuk ve gençlere daha iyi eğitim verilmesi adına Vakıfların bir görev üstlendiğini kaydeden Bakan Dürüst, “eğitimde biz de varız” diyen kuruma veliler, okul aile birlikleri, öğrenci ve öğretmenler adına teşekkür etti.


Bakanlık ziyaretinin ardından Kaymakamzade ve beraberindeki heyet Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi ve Arabahmet İlkokulu’nu ziyaret ederek bilgisayar odalarının açılışını yaptı, öğrenci ve öğretmenlerle sohbet ederek Vakıflar İdaresi ve Vakıflar haftasının önemini anlattı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ