20 Ekim 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Üzülüyorum ve rahatsızım!”
26 Nisan 2011 Salı 13:32

“Üzülüyorum ve rahatsızım!”

Çarpıcı itiraf: 'Bu anlayışın zedelenmesinden çok rahatsızım'

Cumhurbaşkanı, YGS ve ALES'te yaşananlarla ilgili "Türkiye'de ister Cumhurbaşkanı veya ister en zengin insanın çocuğu olun, bu tip sınavlarda herhangi bir ayrıcalık olmazdı. Bu anlayışın zedelenmesinden doğrusu çok rahatsızım" dedi…

 

Gazeteciler, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e YGS'deki şifre iddiaları ve hafta sonu ALES'te yaşanan kitapçık hatasını sordu.

 

Gül'ün açıklamaları çarpıcıydı: "Gelişmeler hepimizi çok üzüyor, üzülüyorum. Türkiye'de şöyle bir anlayış vardı, ister Cumhurbaşkanı, ister Başbakan veya ister Türkiye'nin en zengin insanının çocuğu olun bu tip sınavlarda herhangi bir ayrıcalık olmazdı. Puanınız neyse bir yere yerleşirdiniz.

 

 

“Yargı süreci belirleyecek”

 

Bu anlayışın zedelenmesinden doğrusu çok rahatsızım tabi ki. Gerçekten böyle bir durum var mı yok mu bunu yargı süreci belirleyecektir. Savcılar biliyorsunuz ki görevlerinin başında ve çok uzmanlık isteyen bir alan olduğu için bütün uzmanlar onların emrindedir.

 

 

“Anlayışın zedelenmemesi gerekir”

 

Neticede onların söyleyeceği şey hepimizi tatmin edecektir ve doğru kararı da onlar verecektir. Ancak söylediğim gibi o anlayışın zedelenmemesi gerekir. Yargı en kısa sürede neticeyi açıklar ve biz de ona göre hareket ederiz."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ