17 Ekim 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Uzlaşı yok, şok grev var!
03 Mayıs 2011 Salı 13:05

Uzlaşı yok, şok grev var!

Köse, yarın yeni şok bir eylem yapacaklarını, eylemin yer ve saatinin yarın açıklanacağını söyledi

 

 

 

Kıbrıs Türk Hemşireler ve Ebeler Sendikası, KTAMS, Kamu-Sen ve Sağlık-Sen üyeleri, çözülmeyen sorunları konusunda başlattıkları mücadele çerçevesinde dün 08.00-12.00 saatleri arasında Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi polikliniği ile bazı servislerinde grev yaptı.

 

Grev nedeniyle hemşirelerin hizmet vermediği Poliklinik Servisi’nin giriş bölümüne “Sağlıksız Sağlık Hizmeti Vermeyeceğiz” pankartı asıldı.

 

Kıbrıs Türk Hemşireler ve Ebeler Sendikası Başkanı Oğuz Köse, yaptığı açıklamada, üyelerinin sorunlarının çözümü için ortaya koydukları 8 maddelik taleplerinin yerine getirilmemesi nedeniyle dün yeni bir eylem ortaya koyduklarını söyledi.

 

“Üzüntü içerisinde izliyoruz”

 

Normal çalışma saatleri dışında ek görev yapmama, personel eksikliği olan bölümlerde iş yavaşlatma yanında dün de şok grevle Poliklinik’te eylem ortaya koyduklarını belirten Oğuz Köse, “18 gündür devam eden eylemlerimiz karşısında hükümet edenlerden hiç bir iyi niyet ve uzlaşı yaklaşımı görmedik. Bu durumu hayretler ve üzüntü içerisinde izliyoruz” dedi.

 

Eylemler devam edecek

 

4 aydır ek mesailerin ödenmediğini, bu ödemeler yapılmadığı sürece normal çalışma saatleri dışında ek görev yapmama eyleminden vazgeçmeyeceklerini kaydeden Köse, ama kendilerinin esas sorununun ek mesai olmadığını, ek mesailer ödense bile ortaya koydukları diğer talepler yerine getirilinceye kadar eylemlerini sürdüreceklerini belirtti.

 

Köse, yarın yeni şok bir eylem yapacaklarını, eylemin yer ve saatinin yarın açıklanacağını sözlerine ekledi.

 

 

Oktar: Sağlık-Sen üyeleri ciddi şekilde dışlandı

 

Sağlık-Sen Başkanı Kemal Oktar ise, sağlık işçilerinin örgütlü bulunduğu bir sendika olarak hemşire ve ebelerin ortaya koyduğu eyleme destek vermek ve yetkililere huzursuzluğu ortadan kaldırılması çağrısı yapmak için dünkü eyleme katıldıklarını söyledi.

 

Sağlık-Sen üyelerinin ciddi şekilde dışlandığını savunan Kemal Oktar, bu duruma tepki göstermek adına da dün greve çıktıklarını ifade etti. Oktar, “Sağlık-Sen olarak sorunların halli için yetkilileri sağduyuya davet ediyoruz. Çünkü yaşanan sorunlardan sağlık çalışanları yanında halkımız da mağdur olmaktadır” şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ