15 Ekim 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Uyarı grevine başlandı!
25 Nisan 2011 Pazartesi 12:29

Uyarı grevine başlandı!

Hemşireler ve ebeler, bugün 3 saatlik uyarı grevi yapacak

Kıbrıs Türk Hemşireler ve Ebeler Sendikası Başkanı Oğuz Köse, hükümetin iyi niyetini suistimal ettiğini savunarak, bugün, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Diyabet Merkezi’nde, 08.00 - 11.30 saatleri arasında uyarı grevi yapacağını kaydetti.


Köse, Başbakan’a, sundukları 8 maddelik protokole tanıdıkları sürenin dolmasından sonra fazla saat çalışmama ve personel eksikliği olan noktalarda iş yavaşlatma eylemi başlattıklarını, Başbakan ve Sağlık Bakanı ile görüşmelerinin ardından “uzlaşı ortamından çok uzak ve zamana oynama yönünde görüşme” gerçekleşmesi nedeniyle dün yeniden eylemlerin askıya geçirildiğini kaydetti.

 


İkinci nokta Dr. Burhan Nalbantoğlu

 

Köse, ikinci grev noktası olarak bugün 08.00-11.30 arası, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Diyabet Merkezi’nde uyarı grevi yapacaklarını kaydetti.


 

Köse şöyle dedi:


“İyi niyet ve uzlaşmacı tavırlar karşısında hiç bir uzlaşma sinyali görmediğimizden ortaya koyduğumuz grev ve eylemlerden doğabilecek problemlerde üyelerimizin değil, her defasında uzlaşma ortamından uzak olan ve ben yaparım olur mantığı ile hareket eden UBP hükümetlerinin olduğunu tüm kamuoyuna ve üyelerimize bildiririz.”
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ