16 Aralık 2018 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Utanmaza bak!!!
11 Nisan 2011 Pazartesi 16:10

Utanmaza bak!!!

Zanlı Vadim Durak, gazetecilere terbiyesizce el hareketi yaptı…

Abbas ELMAS

Girne’de önceki gün filimleri aratmayacak bir olay yaşandı. Kendisini mahalle sakinlerine polis olarak tanıtıp operasyon için takipte olduğunu söyleyen ve mahalle sakinleri tarafından şikâyet edilmesi üzerine polis tarafından gözaltına alınan Zanlı Vadim Durak, polis karakolunda da rahat durmayınca yargı huzuruna çıkarıldı.

 

Camları kırarak kaçmaya çalıştı

 

Mahkemede yapılan açıklamada zanlı Durak, polise götürüldükten sonra gözaltında kalmaktan korktuğu için polise güçlük çıkardığı ve polis karakolunun camlarını kırarak kaçmaya çalıştığı kaydedildi.

 

Mahkemede olayla ilgili bulguları aktaran Girne Polis Müdürlüğü’nde görevli polis memuru, zanlının 9 Nisan 2011 tarihinde Girne’de meydana gelen “Polis olmadığı halde kendini polis olarak tanıtma, kasti hasar, polisi darp, polisi görevinden men etme” suçundan metal der olduğunu söyledi. Tahkikatın yeni başladığını belirten polis, kendini polis olarak tanıtarak para temini edilen suçların mevcut olduğunu ve zanlı Vadim Durak’ın söz konusu olaylarla bağlantısının olup olmadığının araştırılacağını kaydetti.

 

Rahat durmadı

Polis, zanlının eski kız arkadaşının evinin bulunduğu apartmanın yakınında kiralık bir araç içinde beklediğini, mahalle sakinlerinin kendisine “neden burada bekliyorsun” sorusunu sorması üzerine ise “Sizinle ilgili bir şey yok. Ben polisim ve operasyon için takipteyim” cevabını verdiğini söyledi. Mahalle sakinlerinin polise şikâyet etmesi üzerine bölgeye gidildiğini anlatan polis, zanlının gözaltına alınmak isterken polisi iterek kaçmaya çalıştığını ve bölgeden geçen trafik ekipleri tarafından yakalandığını kaydetti.

 

Kaçmaya çalıştı

Polise götürülmesinin ardından polis karakolunda da zanlının huzursuzluk yaratığını belirten polis memuru, zanlının karakol penceresinden camı kırarak atladığını ve karakolda görevli polisler tarafından yakalandığını belirtti.

 

Zanlının camı kırarak atladığı sırada da yaralandığını belirten polis memuru, zanlının hastaneye götürülerek tedavi edildiğini ve rapor temin edildiğini söyledi.

 

Olayla ilgili soruşturmanın henüz yeni başladığını kaydeden polis memuru, alınması gereken birçok ifadenin olduğunu neden göstererek zanlının 1 gün süreyle poliste tutuklu kalmasını talep etti.

 

“Canımı kurtarmak için camdan atladım”

Girne Kaza Mahkemesi Nöbetçi Yargıç Beril Çağdal’ın, zanlıya söz hakkı verdiği mahkemede bir şey yapmadığını, sadece kız arkadaşını beklediğini belirten Vadim Durak, “Polis beni aldı ve karakola götürdü. 5 polis beni dövdü ve camdan atlayarak canımı kurtardım. Kaşım da o sırada yırtıldı. Ben ne hırsızlık yaptım ne de dolandırıcılık.” şeklinde konuştu.

 

Bir gün tutuklu kalacak

Yargıç Beril Çağdal ise, zanlı hakkındaki soruşturmanın yeni başladığını belirterek, zanlının serbest kalması halinde yürütülen soruşturmaya olumsuz etki edebileceği için bir gün süreyle poliste tutuklu kalmasını emretti. Yargıç Çağdal, Zanlının sağlık durumunun kötüleşmesi halinde doktor kontrolünden geçirilmesi talimatını da verdi.

 

Zanlı tutukluluk emrini aldıktan sonra Yargıç Çağdal’a “Ne olur efendim beni cezaevine gönderin, karakolda kalırsam beni öldürecekler” demesi üzerine, zanlının tutukluluk süresince Boğaz Polis Karakolu’nda tutulmasını emretti. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ