20 Ekim 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Üreticilere çağrı
25 Nisan 2011 Pazartesi 15:52

Üreticilere çağrı

Maliye Bakanı: “Üretin, kazanın, verginizi de verin”

Maliye Bakanı Ersin Tatar, üreticilere çağrı yaparak, “Üretin, kazanın, verginizi de verin “dedi.
Banklıktan yapılan açıklamaya göre, Maliye Bakanı Tatar dün Hamitköy’de bazı süt ve süt ürünleri üretim tesislerini ziyaret etti.


Tatar üreticilerle sohbetinde, ülkenin ekonomisinin düzlüğe çıkması için yöneticiler ve vatandaşların elbirliği ile üretime önem vermesi gerektiğini vurguladı.


 

“Ülke ekonomisine kazanç”


 

“Ekonomik bakımdan kendi ayakları üzerinde durabilen küçük üretim tesisleri; gerek pazar ihtiyaçları gerekse istihdam sağlamakla ekonomiye katkı koymaktadırlar. En küçük üretim tesisi dahi, ülke ekonomisine kazançtır” diyen Tatar, gelişen KKTC’de orta ve uzun vadede bu gibi küçük ölçekli aile işletmelerinin ekonomik yapının vazgeçilmez parçası olduklarına dikkat çekti.
 

 

“Yerel ekonomi güçlenebilir”


 

Maliye Bakanı Tatar, şöyle dedi: “Haliyle üretime olanak vermek için çekinmeden yatırım yapılması gerekir, büyüyen ekonomi içerisinde varlığın devam ettirilebilmesi için kalite ve maliyetlere dikkat edilmesi gerekir.


Gün geçtikçe büyümekte ve nüfusunun artmakta olduğunu gördüğüm Hamitköy üreticisi olarak çalışıp üreterek ve pazarda yer bularak ülke ekonomisine katkıda bulunuyorsunuz. Üretin, kazanın, verginizi de verin.
 

Aldığımız tedbirlere ilave olarak sizlerin katkısı sayesinde yerel ekonominin güçlenmesi mümkün olacaktır”.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ