13 Aralık 2018 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ünverdi hızlı başladı
13 Nisan 2011 Çarşamba 13:18

Ünverdi hızlı başladı

İş dünyasının söz sahibi örgülerinin temsilcileriyle bir araya geldi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına getirilen Şerife Ünverdi, iş dünyasının söz sahibi örgülerinin temsilcileriyle bir araya geldi. Ünverdi bu çerçevede Ticaret ve Sanayi Odası yetkilileri ile görüştü…

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi, yerli istihdamın teşviki konusunda başlatılan çalışmayı kendi bakanlığı döneminde de sürdüreceğini söyledi. Ünverdi, ülke sorunlarına en iyi çareleri bulmak için diyalog ve işbirliği içinde olacaklarını belirtti...Görevine yeni başlaması nedeniyle ziyaretlerde bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ünverdi, Kıbrıs Türk Ticaret Odası’nı ziyaretinde başkan Günay Çerkez ve yönetim kurulu üyeleriyle görüştü.“Krizden en iyi ve hızlı çıkış”


Görüşmede konuşan Günay Çerkez, Ünverdi’ye bakanlığı döneminde başarı dileyerek, çok başarılı olacağından emin olduklarını söyledi.


Ticaret Odası’nın bakanlıkla çok yakın çalışmak istediğini, ülkenin ekonomik krizden en iyi ve hızlı şekilde çıkmasını amaçladıklarını belirten Çerkez, aynı düşünceyi taşıyan hükümetle el ele bu kritik dönemden en kısa zamanda çıkılacağına inandığını dile getirdi.“Diyalog ve işbirliği”


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi de, ülke için çok önemli olan ve ülkeye büyük ekonomik katkısı bulunan Ticaret Odası’yla diyalog ve işbirliğine önem verdiğini söyledi.
Ünverdi, hükümetin de bunu hedeflediğini kaydederek, “İşbirliği ve diyalog, sorunların çözümünde en öncelikli noktadır” dedi.

 

“Çaba göstereceğiz”


İşadamlarına cesaret vermek için ekibiyle birlikte çaba göstereceğini ve bunun ülkeye olumlu yansıyacağına inandığını belirten Şerife Ünverdi, yerli istihdamın teşviki konusunda, kendinden önceki bakanın başlattığı çalışmayı sürdüreceğini vurguladı.


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi, sorunlara en iyi çareleri üretmek için diyalog içinde olacaklarını ve ülke için en iyi adımları atacaklarını söyledi.


Ünverdi, Ticaret Odası’ndaki kadın oranının örnek alınması dileğinde bulunarak, “Siyasette kadınların çoğalması bir ülkenin medeniyetinin göstergesidir” diye konuştu. Ünverdi, kadınların statüsünün yükseltilmesi, siyasette, iş hayatında ve sanatta kadınların hak ettikleri yerde daha fazla yer alabilmesi için onları teşvik etme konusunda en fazla çabayı gösteren kişi olacağını kaydetti.Ünverdi Sanayi Odası’nda


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi, ziyaretleri çerçevesinde Kıbrıs Türk Sanayi Odası’nı ziyaret ederek, başkan Ali Çıralı ve yönetim kurulu üyeleriyle görüştü.


Sanayi Odası Başkanı Ali Çıralı ziyarette yaptığı konuşmada, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi’ye yeni görevinde başarılar dilerken, ilk ziyareti kendilerine gerçekleştirmesinden duyduğu mutluluğu dile getirerek teşekkür etti.


Sanayi Odası ile Çalışma Bakanlığı’nın çok sıkı çalışması gereken 2 kurum olduğunu, bundan önceki dönemde iyi çalışmalar yapıldığını kaydeden Çıralı, yeni dönemde de bunun böyle devam edeceğine olan inancını dile getirdi.
 


Ünverdi: Sanayi odası büyük katkı sağlıyor


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi de yaptığı konuşmada, ülkenin gururu olan Kıbrıs Türk Sanayi Odası’nın ekonomiye ve çalışma hayatına büyük katkı sağlamakta olduğunu söyledi.

 


“Özel sektörün sıkıntılarının bilincindeyiz”


Bakanlık olarak özel sektörün ve ülkedeki yatırımların güçlendirilmesi için Sanayi Odası ile çok daha sıkı bir işbirliği geliştirmek amacında olduklarını vurgulayan Bakan Ünverdi, “Özel sektörün sıkıntılarının bilincindeyim. Hep birlikte diyalog ve uzlaşı kültürü anlayışı çerçevesinde bunları aşacağımıza olan inancım tamdır” şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ